Whatsapp İle Nasıl Para Gönderilir?

Paylaş!

İnternet kullanıcıların son yıllarda rağbet göstermekte olduğu Whatsapp mesajlaşma servisi, gün geçtikçe kendisini yenilemeye devam etmektedir. Başlangıçlarda sadece mesajlaşma alanında kullanılan bu program, internet üzerinden görüntülü aramalara olanak sağlama ve birden çok kişiyle iletişim kurabilecek şekilde bir hale getirilmiştir. Birçok özellik kazandırmasına rağmen kişi sayısı ve kişilerin istekleri, ihtiyaçları arttıkça altyapı çalışmaları hızla yol almaya başlamıştır. Şu anda ise, whatsapp ile nasıl para gönderilir? sorusuna cevap olarak kazandırılan özellik sunulmaya başlanmıştır.

Whatsapp Para Gönderme Özelliği

Whatsapp üzerinden para gönderme özelliği, teknoloji alanında yüksek faaliyet gösteren Hindistan yazılım mühendisleri tarafından, Whatsapp Payments adı altında ele alınmıştır. Şu anda Beta yani pilot uygulama olarak sunulan payments özelliğinin çalışmaları yaklaşık 1 yıl önceden başlatılmıştır. Pilot uygulama sürecinin şanslı kişileri ise Hindistan halkı olmuştur. Bu uygulamanın nüfus anlamında dünya liderlerinden biri olan Hindistan’da kullanıma açılması, pilot uygulama sürecinde çok fazla kişiye ulaşarak sağlıklı düzenlemeler ve geribildirimler yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu sayede Whatsapp Payments uygulamasının yansıması, dünyaya iyi ve eksiksiz nitelikte olacaktır.

Whapsapp İle Nasıl Para Gönderilir?                                      

Peki şu anda pilot uygulamada olan payments özelliğinde whatsapp ile nasıl para gönderilir? Öncelikli olarak Whatsapp programı içerisine eklenmiş olan payments seçeneğine telefon numarası ve sahibi olduğunuz hesap bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sadece sizin değil para göndermek istediğiniz kişininde aynı işlemi uygulaması kesinlikle şarttır. Çünkü, işlem yapılırken karşıdaki kişiyle eşleşme sağlamak durumunda kalacaksınız. Bilgilerinizi girdikten sonra, para göndereceğiniz kişinin sohbet penceresini açarak, para gönderme ve ödemeler seçeneğinden hesabınızı seçiyorsunuz. Göndermek istediğiniz miktarı girdikten sonra, telefon numaranıza gelen onay kodunun ve karşı kişi bilgilerinin doğrulamasını yapıyorsunuz. Son olarak gelen yönlendirme durumuna göre para gönderme işleminiz tamamlanmış oluyor.