İPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Paylaş!

İphone kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunlardan biri olan hafıza dolması ve bu nedenle kullanım sorunu yaşanmasıdır. Kullandıkça şişen İphone uygulamaları için yapılması gereken tek işlem uygulamaları silmek ve yeniden yüklemektir. Ancak bu akıllı cihazları kullanan birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de İphone hafıza temizleme nasıl yapılır? durumudur.

İphone Hafıza Temizleme İşleminde Öncelikle Yapılması Gerekenler

Hafıza temizliği için ilk yapılması gereken işlem sonradan yüklenen uygulamaları silip yeniden yüklemektir. Uygulamaların telefonun hafızasında ne kadar yer kapladığını görmek adına ayarlar, genel, saklama alanı ve ICloud kullanımı sekmesine gitmek gerekir. Saklama sekmesinin hemen altında bulunan alanı yönet kısmında telefonda yüklü olan uygulamalar ve telefonda kapladıkları alanları görmek mümkündür. En çok yer kaplayan uygulamayı sildikten sonra tekrar o uygulamayı yüklemek gerekir. Bu işlem ile kullanılmış olan uygulamanın ön belleği silinmiş olacaktır.

İphone Hafıza Temizleme İşleminde Diğer Yöntem

iPhone hafıza temizleme işleminin püf noktası iPhone yedekleme işleminin yapılmasıdır. Bu işlemi yapmak için iPhone herhangi bir bilgisayara bağlanmasından sonra Itunes uygulamasının açılması gerekir. Itunes uygulaması üzerinde iPhone simgesine tıklamanın ardından şimdi yedekle seçeneğini kabul ettikten sonra iPhone telefonunuzun yedeğini alın. Bu işlem bitince yedeklemeyi geri yükle seçeneği seçilerek İPhone geri yüklenmiş oluyor. Bütün bu işlemler oldukça kısa bir zamanda gerçekleştiği gibi telefon ayarları eskisi gibi olacaktır.

İphone Hafıza Temizleme İşlemi Sonrasında Telefonun Verimi

İphone hafıza temizleme işlemi bittikten sonra cihazın hafızasında 1 ile 3 GB arasında bir boşluk kazanılacaktır. İPhone kullanıcıları genellikle Icloud bulut ile hafıza dolma gibi bir sıkıntı ile karşılaşmazlar. iPhone bu uygulamaları ile kullanım daha randımanlı olur. Kullanımı ne kadar çok optimize edilirse bir o kadar daha iyi kullanım gerçekleşir.