Facebook’un Menlo Park Kampüsü’nde Bomba İhbarı

Paylaş!

Facebook’un Menlo Park Kampüsü’nde Bomba İhbarı. Sosyal medya devlerinden bir tanesi olan Facebook’un ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ana kampüsünde geçtiğimiz günlerde bomba ihbarı yapıldı. Menlo Park Kampüsü olarak biline binanın bir bölümünde minimum bir adet olmak kaydı ile pek çok bölgesinde bomba olduğu ihbarı bütün binanın boşaltılmasına neden oldu. Polislerin bina içerisinde bomba imha ekibi ile beraber arama yaptığı da kayıtlara geçti.

Konu hakkında basın mensuplarına detaylı açıklamalarda bulunan Menlo Park Polis Merkezi yetkilileri, New York Pois Departmanı’na gelmiş olan isimsiz bir kişinin bomba ihbarı üzerine harekete geçtiklerini söylediler. Operasyonun yerel olarak 16:30 saatinden itibaren başlatıldığı da polisler tarafından kayıtlara geçilen bir diğer konu olarak belirlendi. Binada yer alan herkesin dışarı tahliye edilmesi ile beraber kampüs içerisinde yer alan her binanın aranması konusunda titiz bir çalışma gösteren polis ekipleri bomba imha ekipleri ile beraber sıkı bir çalışma gösterdi.

Binalar Tahliye Edildi

Polis Merkezi Sözcüsü olan Nicole Acker, boşaltılan binanın şirketin merkezi olmadığı ve binanın üç katlı bir yapıya sahip olduğu konusunda bilgi verdi. Reuters’e e-mail göndererek konu hakkında detaylı bilgi veren şirket sözcüsü ise, sadece Facebook binasının değil, kampüs içerisinde yer alan birden fazla binanın güvenlik önlemi açısından tahliye edildiğini belirten bir metin gönderdi. Eğitimli köpeklerin, bomba imha ekiplerinin ve yerel polis teşkilatının katılımı ile beraber kısa sürede taranan kampüs içerisindeki bütün binalar, halen olay yeri inceleme ekiplerinin aramaları ile devam ediyor.

Hem şirket sözcüsü hem de polis merkezi sözcüsü olarak görev almakta olan Nicole Acker ise bu konuda her gelen bilgiyi detaylı bir şekilde basın ile paylaşıyor. Henüz şüpheli her hangi bir paket bulunmadığı konusunda açıklamalarda bulunan Acker, isimsiz gelen bir ihbar üzerine polis teşkilatının kampüs içerisindeki bütün binaları boşaltmaları üzerine gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Binaların boşaltılması ile beraber yapılan arama çalışmalarında ise şüphe çekecek her hangi bir paket izine rastlanmadı. Köpekler de her hangi bir şüpheli durumu tespit etmedi.