GetContact Nedir?

Paylaş!

GetContact Nedir? sorusu sürekli insanların merak ettiği bir konudur. GetContact uygulamasının asıl amacı, numaraları engellemek için filtre koymaktır ayriyeten, başka insanların kullanıcıyı nasıl kaydettiği görüntülenmektedir. Bu nedenle uygulama dikkat ve kullanıcı çekmektedir. GetContact, insanların sizi nasıl kaydettiğini gösteren bir uygulamadır. GetContact insanların bu mazeret ile, insanların bilgisini de çalmaktadır. Sisteme giriş yaptığınızda, sizden istenen izinleri vermek durumunda bilgilerinizi çalıyor ve büyük şirketlere satıyor. Bu bilgiler sayesinde, sizin nelerden hoşlanacağınızı belirleyip, önünüze çıkarıyor. Ya da sizin yerinize bu bilgiler, sizden habersiz bir şekilde kullanılıyor. Bu durum yüzünden GetContact uygulamasını indirmeniz tavsiye edilmiyor.

GetContact Hesap Silme Neden Önemli?

Getcontact, numara sorgulaması için rehber izni alırken, sadece kendi bilgilerinizi değil, rehberinizdeki insanların numarasını da haznesine dâhil ediyor. Tanımadığımız insanlara bu bilgileri vererek, kim olduğunu bilmediğiniz insanlara gidiyor. Eğer hesabımızı silmez isek, bilgileriniz kullanılıp istemediğiz şeyleri sizden habersiz kullanılabilir. Bu bilgi hırsızlığı endişeleri beraberinde getirdi. Bu nedenle, bilgilerinizi silmek gerekiyor.

01 Nelerdir?

GetContact uygulamasının temel özellikleri, aramaları engellemektedir bu sayede kişiyi arayan kullanıcıları engellemektedir. Uygulama sayesinde engellenen kullanıcıları rapor edip diğer kullanıcıları bilgilendirmektedir. En çok kullanılan özellik olan, keşfet bölümü sayesinde kişiyi diğer insanların nasıl kaydedildiği öğrenilmektedir.

Hesap Nasıl Silinir?

Hesap unlist özelliği ile aracılığıyla siliniyor. Uygulama içinden hesabı silmek için,

  1. Adım: Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girmek.
  2. Adım: GetContact Hakkında sekmesine giriş yapmak.
  3. Adım: Hesap Ayarları sekmesine giriş yapmak.
  4. Adım: Hesabı sil seçeneğini seçmek.

Hesap, bunları yaparak hesap getcontacttan silinmektedir, fakat sistemin bilgi haznesinden silinmemektedir. GetContact üzerinden silmek, insanların silinen numarayı yazdığında çıkmamasına neden olmaktadır. Eğer bilgileri sistem haznesinden silmek sizin bilgilerinizin kullanılmasını engellemektedir. Bu sayede bilgiler satılmayıp, kullanılamamaktadır. Kullanıcılar rahat bir nefes almaktadırlar. Bu işlem de unlist özelliği ile yapılmaktadır. Hesap silmek için,

  1. Adım: GetContact Unlist sayfasını açmak.
  2. Adım: Açılan sayfada ilgili boşluğa silmek istenen telefon numarasını yazmak.
  3. Adım: Unlist butonu aracılığı ile işlemi tamamlamak.

GetContactta kayıtlı hesap bu şekilde silinmektedir. Bu sayede silinmesi istenen telefon numarası bilgileri çalınamamaktadır. Kullanıcı rahat bir nefes alabilir.