Google Asistan Türkçe Olacak

Paylaş!

Google yapay zekâyla ilgilenen, Dünya devi firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yola çıktığı arama motoru mantalitesinden büyüyerek bu günlere gelen Google, artık yapay zekâ ürünlerine yazılım destekleri üretebiliyor. Ayrıca kendine ait ürünler bile üretebilen Google firması kendini geliştirerek doğru bir şekilde büyük kitlelere hitap edecek şekilde işlemler görebiliyor. 2018’de San Francisco’da gerçekleşen Google I/O 2018 toplantısında “Google asistan Türkçe olacak” bilgisi doğrulanmıştır. Asistana Türkçe dil desteği sunacak olan Google kullanıcılar tarafından merak edilen bu hizmetten şimdiden memnundurlar. Google her konuda öncü bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. İnternetin her aşamasında kullanmanın mümkün olduğu Google hizmetleri hayatın merkezinde yer edinmiş konumda.

Google Nasıl Bir Şirkettir?

Google, internet üzerinden yapılan aramalara cevap veren, bilgi dağıtım ağının sağlanmasında büyük bir rol oynayan, reklam konularında kendini geliştirmiş, birçok firmanın reklamlarını diğer firmalarda verecek bir yapay zekâlı adwords sistemine sahip, arama motorları için yüksek bir genişliğe ve doğru bir yapay zekâya sahip bir arama motorundan oluşan Amerikan menşeili bir şirkettir. İnternet üzerinden yapılabilecek işlemler için uygulamaları mevcuttur.

Google Asistan Nedir?

Google asistan telefon tablet ya da android diğer cihazlar üzerinden kullanım sağlanabilecek büyük bir nimettir. Verilen emirleri yerine getiren asistan birçok konuda fayda sağlamaktadır. Müşteriler asistan hizmetinden gayet memnundur. Yakın zamanda Türkçe dil desteği de getirilecek olan Google Asistan, ülkemizde de hedeflenen aşamada kullanılacağı tahmin edilmektedir.

Google Asistan Hangi Dillerde Destek Vermekteydi?

Google Asistan daha öncesinde birçok dilde hizmet vermekteydi. Bunların arasında Endonezce, Almanca, Hintçe, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, Japonca, İtalyanca, Korece, Tayca ve Portekizce (Brezilya) seçenekleri bulunmaktaydı. Artık bu seçenekler arasında Türkçe de eklenecek ve Türkçe kullanım ile kullanıcılara kolaylıklar sağlamak amaçlanacak.