Sony Xpreia Z4’ün Tasarım Ortaya Çıktı

Paylaş!

Sony Xpreia Z4’ün tasarım ortaya çıktı. Akıllı cihaz üreticisi firmalar içerisinde yer alan ve Xpreia serisi ile dünyanın pek çok bölgesinde binlerce kullanıcıya hizmet veren Sony firması, Xpreia serisi içerisinde yer alacak olan yeni amiral gemisi Z4’ün konsept tasarımını tanıttı. Bir Rus teknolojisi sitesinden Z4 modelinin merakla beklenen teknik özellikleri de yayınlandı.

Popülaritesini günden güne kaybetse de hala pek çok cihaz tüketicisinin tercihi arasında bulunan Xpreia modellerinin bu düşüklüğü sonucunda Sony firması gereken özeni göstererek gerek dış tasarımda gerekse de cihaz içerisinde pek çok güncellemeye gitti. Sony firmasının pazar içerisinde kendisine rekabet ortamı bulabilmesi adına gerçekleştirdiği bu güncelleme sonucunda Z4 modeli ile ilgili pek çok spekülasyon da ortaya atılmış oldu. Z4 modelinin konsept tasarımı ve teknik özellikleri ile ilgili bilgileri yayınlayan Rus bir teknoloji sitesi meraklısının ilgisini çekmeyi başardı. Sitede yer alan haberde Z4 modelinin teknik pek çok özelliğine erişim sağlayabilmek mümkün.

Sony Xpreia Z4 Teknik Özellikleri

Sony firmasının yeni amiral gemisi olarak üretime geçecek olan Z4 modeline ait olan teknik özelliklere bakıldığı zaman cihazın 6.2 inç boyutunda OLED ve QHD özellikli bir ekran ile geleceği görülüyor. 2019 yılında çıkacak olan ve hemen her cihazda görebileceğimiz Snapdragon 8150 işlemci modeli ve 256 GB’a kadar yükselebilecek olan dahili depolama alanı ile beraber kullanıcısıyla buluşacak olan Z4 modeli, şaşırtıcı olmayan bir özelliği de beraberinde getirecek. Android işletim sisteminin Pie güncellemesi ile beraber kutusundan çıkacak olan bu model, çift kamera kurulumuna devam edecek şekilde tasarlanmış durumda.

Arkada 24 MP ve 16 MP çift kamera, önde ise 24 MP’lik tek kamera özelliği ile satışa çıkarılacak olan bu cihaz, konsept tasarım görseli ile ilgi çekmeyi başarmış durumda. Günden güne pazar içerisinde rekabet kaybedici pek çok etmene maruz kalan Sony firmasının yeni amiral gemisi olmaya aday olan Z4 modelinin ne zaman satışa çıkacağı ise merak konusu. Cihazla ilgili bilinen gelişmeler teknik özellikler ve konsept tasarım görseli.