GTX 1660 Tanıtımı

Paylaş!

Nvidia tarafından piyasaya sürülmesi beklenen RTX yeni serinin kartları için tanıtım ve fiyat konusunda kesinleşen bilgiler takipçiler ile paylaşıldı. Piyasa tarafından merakla beklenen kartlar için en iyi özelliklere sahip olduğu konusunda fazla yorum gelirken fiyatların uygun olmaması açısında da eleştiriler yapılmaya başlandı. RTX sürümü ile hizmete başlayan ışın teknolojisi ilgi alanlarınızdan herhangi birine girmediğinde GTX adı verilen kartı değerlendirmeye alabilirsiniz.

Özellikler

Nvidia geçen senelerde oyun piyasasına gerçek zamanlı tasarıma ve özelliğe sahip ışın izleme teknolojisini sunmuştu. RTX adı verilen bu kartlar her zaman olduğu gibi beklenenin çok üstünde özellikleri ile takdir edilirken uçuk fiyatları nedeni ile oldukça fazla eleştirinin odağı olmuştu. Müşterilerden aldığı geri dönüşleri göz ardı etmeyen ve değerlendirmelere başlayan üretici firma daha uygun fiyat sunabilmek adına GTX serisini hayata geçirmeye çalışmış gibi duruyor. Çünkü diğer seriye göre daha uygun olmasına karşılık yine de eleştirilen yönleri oluyor.

HardOCP tarafından yapılan açıklamalar ışığında ürünle alakalı bazı detaylara ulaşılabiliyor. Geçen hafta ilk kez gerçek hali ile karşılaşılması söz konusu olan ürün için satışın ne zaman başlayacağı veya tanıtım tarihleri de belli oldu. GTX 1660 Ti adı verilen en son model için beklenen tahmini tanıtım tarihi 15 Şubat 2019 olarak açıklandı. Ürünün fiyatı ise şuan için 279 dolar civarında olacak gibi görünüyor. Mart ayına gelindiğinde ise serinin diğer ürünleri olan GTX 1660 229 Dolar ile GTX 1650 ise 179 dolar etiket ile kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlanıyor.

Açıklanmayan kaynaklardan edinilen bilgilere göre kartların özellikleri hakkında net şekilde bir detaylandırma bulunmuyor. Sadece tahmin ve varsayımlardan hareket edilerek ortaya atılan yorumlar ışığında bazı özelliklerin var olabileceği konuşuluyor. 1660 Ti modelinin 1563 CDU çekirdek gücünde olacağına kesin gözü ile bakılıyor. RTX 2060 ise 1920 CUDA özelliğe sahipti.

Şirket yeni kartlar ile birlikte eski kartların da satışını eş zamanlı olarak yapmaya devam edeceğini söyledi. Bu durumu diğer kartların fiyatlarında düşüş yaşanma ihtimali olarak değerlendirenler de bulunuyor.