Huawei: 3 Boyutlu Çekim Yapan Telefon Üretmek Mümkün

Paylaş!

Huawei: 3 Boyutlu Çekim Yapan Telefon Üretmek Mümkün. Günümüzde telefonlara her gün yeni bir özellik eklenmekte ve telefon üreticileri için bu bir rekabet konusu haline gelmektedir. En iyi özelliklere sahip telefonlar en kaliteli telefonlar olarak görülmekte ve bu telefonlara rağbet artmaktadır. Telefon konusunda çalışmaları olan ve telefon üretimi yapan Çinli üretici Huawei markası da bu konuda son günlerde bir atağa geçti. Huawei 2019 yılından önce 3 boyutlu fotoğraf çekimi yapabilen bir telefon üretebileceğinin sinyalini çoktan verdi.

Huawei telefon sektöründe birkaç yıl öncesine kadar büyük bir atakta bulunamamıştı. Telefon piyasasında etkin olmak isteyen Huawei markası çalışmalarına hızlı başladı. Telefonlarda yüksek çözünürlük telefon kullanıcılarının telefon satın alırken özellikle dikkat ettikleri bir özellik olmaya başladı. Bu nedenle birbirlerine üstünlük sağlamak isteyen telefon üreticileri telefonlarda fotoğraf kalitesini yükseltme konusunda bir rekabete girdiler. Huawei bu konuda sıkı çalışmalar yaparak oldukça farklı bir proje ile karşımıza çıktı.

Huawei’nin Yeni Projesi Hazır

Huawei’nin yeni projesi başlangıç aşamasında olmasına rağmen telefon sektöründe ses getirecek bir proje olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda bu proje birçok manipülasyona da açık bir proje olarak görülüyor. Huawei markası bu projesinde oldukça kararlı ve planlı olarak hareket etmekte ve Huaweii’nin bu konuda büyük planları olduğu düşünülüyor. Geçmişte Huawei markası tarafından Huawei Mate 20 Pro 3D Live Maker adında bir uygulama oluşturulmuştu ve bu uygulamayı piyasaya tanıtılmıştı. Söz konusu uygulama piyasaya tanıtıldığı dönemde Sony’nin 3D Creator uygulamasına benzetilse de Huawei bu uygulamayı bir adım daha yükselterek mobil dünyaya entegre etmeye hazır görünüyor.

Son dönemde ortaya atılan bilgilere göre 3D kamera özelliği ile üretilecek telefon durgun şekilde olan cisimleri 3 boyutlu şekilde üstün bir kalitede çekebileceği söyleniyor. Telefonun üzerine sensörler yerleştirilecek ve telefon bu sensörler sayesinde fotoğraf çekerken fotoğrafın 3 boyutlu olmasını sağlayacak. Henüz tam olarak Huawei tarafından kamuoyu ile net bilgiler paylaşılmamış olsa da telefonun çok yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği düşünülüyor ve bu telefon piyasasını oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor.