Huawei’den Dev Karar

Paylaş!

Huawei’den Dev Karar.Ülkemizde akıllı telefon pazarındaki payı her geçen gün artış gösteren Huawei şirketi önümüzdeki günlerde yeni piyasaya süreceği telefonla Avrupa pazarında da büyük bir pay alma çabası içerisinde. Bu nedenle yeni piyasaya süreceği telefonu Avrupa’nın duyulmamış kentlerinde ismini değiştirerek satışa sunacak.

Ülkemizde de Huawei P Smart 2019 satışa sunulan akıllı telefon modeli henüz Avrupa’nın bir kaç ülkesinde satışa sunulmuş durumda. Ancak Huawei markası bu isimden memnun kalmadığını belirterek telefon modelinin ismini değiştirerek satışa sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay Avrupa’nın bir kaç bölgesinde kısa sürede satışa sunulan Huawei P Smart 2019 model akıllı telefon, büyük bir rağbet görüyor.

Öte yandan Asya pazarında da satışa sunulan Huawei P Smart 2019 model akıllı telefon, Japonya’da da oldukça ilgi gördü. Ancak Huawei markası Avrupa pazarındaki payını büyütmek için yeni piyasaya süreceği akıllı telefonun adını değiştirmek istiyor. Bu doğrultuda karar alan şirket yetkilileri önümüzdeki günlerde bu kararlarını gerçekleştirmek üzere harekete geçmeyi planlıyor.

Huawei P Smart 2019’un Adını Değiştiriyor

Huawei markasının yeni çıkaracağı telefonun özellikleri telefon kullanıcıları tarafından oldukça merak ediliyor. Avrupa pazarında satışa sunmadan önce P Smart 2019’un adını Huawei Nova Lite diye değiştirme planı içerisinde olan dev telefon üreticisi, yeni akıllı telefonlarının özelliklerini açıkladı.

Bu model akıllı telefonların boyutları 6,21 inçlik büyüklükte ve Huawei Nova Lite model telefonun ekran çözünürlüğü ise 1080 x 2340 çözünürlüğünde olacak. Mükemmel bir tasarım dizayn edilen Huawei markasının son geliştirdiği bu telefon plastik bir kasayla satışa sunulacak. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra 20 megapiksellik bir kamera özelliğine sahip olacak olan Huawei P Smart 2019, aynı zamanda 16 megapiksellik bir ön kameraya sahip.

Telefonun diğer bir önemli özelliğiyse 3 GB RAM işlemciye sahip olmasıdır. Öte yandan bu model telefonlar 32 GB ve 64 GB depolama seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Huawei P Smart 2019 model telefonların Japonya satış fiyatı 1280 Türk lirasıyken, Türkiye satış fiyatı ise 2000 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.