İlklerin Öncüsü; Samsung

Paylaş!

Elektronik çağlarının öncü isimlerinden olan Samsung son zamanlarda yaptığı bilgisayarla kendisinde çok fazla söz ettirmiştir. Sektörün öncü isimlerinden olma vizyonu ile ilerleyen Samsung yaptığı işlerle bu durumu başarmış olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır. Dizüstü bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden bu yana birçok farklı özellik ve şekillere girmiştir. Ancak Samsung bir ilke imza atarak 15.6 inçlik 4K bilgisayarlarını tüketici ve ilgililerine tanıttı. Üretilen malzemenin modelinin ve tam donanımlarının ne şekilde olacağı konusunda net bilgiler verilmemesine karşılık bu kadar ile tüketicilerin yetinmesi ve merak duyması istenmektedir.

Bekleyenleri Şaşırttı

Bu konuda Samsung’dan bir adım bekleyen tüketici ve rakip firmalar 4K OLED dizüstü bilgisayar ile piyasaya sürülmesini beklerken firma kullanıcılarını şaşırtarak 4K panelli bilgisayarının tanıtımını yapmıştır. Piyasada bulunmayanları kendi bünyesinde bir arada bulundurulmak istenen bir dizüstü bilgisayar olacağı söylentileri ise teknoloji çevrelerinde konuşulmaktadır. Müşterilerinin beklentilerinin çok daha üstünde bir model ile karşılarına çıkılan ürün detayları hakkında şu bilgileri vermek doğru olacaktır:

Firma Bilgisayar Hakkında Oldukça Ketum

Firma yetkilileri dizüstü bilgisayar konusunda ve özellikleri hakkında oldukça ketum davranmaktadır. Bu konuda yetkililer ser verip sır vermemektedir. DisplayHDR özellikleriyle piyasaya sürülecek olan bilgisayarın bir ilk olduğu bilinmektedir. Ancak firma bilgisayarın donanımları, özellikleri, görselliği ve detayları hakkında net bilgiler vermemektedir. Cihaz hakkında bu denli bilgilerin yanında önümüzdeki şubat aylarında üretime geçileceği ve daha sonra büyük bir stok ile piyasaya sürüleceği belirtilmektedir.

Firma tüm bu özellikleri içerisinde barındıran bilgisayarın satış patlamaları yaratacağını belirtmekte ve bu hedef doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etmektedirler. Bilgisayar üretilir ve tüm planlar rayında işlerse eğer 4K bilgisayar modelinin Samsung’un premium modelleri arasında yer alacağını belirtmektedir. Piyasada bulunan dizüstü bilgisayar modelleri ekran olarak standart düzeydedir.

Samsung tüketici yorumlarına ve eksikliklerine dikkat çeken ve kendini bu doğrultuda gerçekleştirmek için mücadele eden bir firma olarak tanınmaktadır. Küçük inçlerde olan modellerin yetmediğini ve görsellerin yeterli düzeyde olmadığı düşüncesinden dolayı 15,6 inç özelliğinde bir ürün üretilmesini hedef kılmıştır. Bilgisayarın ise ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmemektedir.