iMovie’da Videoya Logo Nasıl Eklenir?

Paylaş!

iMovie uygulaması Apple’ın kullanıcıları için hazırladığı özel bir video içeriği düzenleme programıdır. Mac bilgisayarlarda ve Iphone telefonlarındaki video içeriklerinin düzenleme işlemlerini kolay bir şekilde yapılması mümkündür. iMovie uygulaması ile işlem yapılan video içerisinde logo eklenmesi de mümkündür. Apple iMovie’da videoya logo nasıl eklenir? Soruna aşağıdaki yönlendirmelerimiz ile kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz.

Videoya Logo Neden Eklenmeli?

iMovie uygulaması ile videolara logo eklenmesi, videolarınızın başkaları tarafından izinsiz bir şekilde paylaşılması veya çalınması ihtimalini ortadan kaldırabilir. Aynı zamanda logo konulması kullanılan videonun daha profesyonel görünmesini sağlar. Özellikle kurum veya kuruluşların sosyal medya hesaplarındaki her paylaşımda olduğu gibi videolarında da logo kullanması kurumsal bir görünüm verecektir.

Logo Nasıl Eklenir?

Apple cihazınızdan iMovie uygulamasını açtıktan sonra üzerinde çalışacağınız videoyu ve videoya konulacak logoyu uygulama içine aktarın. Akabinde önce videoyu açıp ardından üzerine logoyu sürükleyin. Logonun tüm video boyunca görünür halde olması için logoyu videonun sonuna kadar uzatmanız gereklidir. Konulan logoya boyut vermek için Video Katmanı Ayarları kısmından Ara Çekim seçeneğini “Resim içinde Resim” olarak değiştirmeli ve Kırpma kısmından da “Sığdır” olarak seçilip devam edilmeli. Son olarak önizleme ekranından kontrol edip koyulan logonun yeri ve boyutu ayarlanabilir. Artık videonuza logo eklenmiş durumdadır.

Logonun Formatı Hakkında

Videoya ya da her hangi bir görsele eklenecek olan logoların formatlarının png olması gerekmektedir. Png formatında olan bir logonun arka planı şeffaftır ve konulduğu video veya fotoğrafta beyaz veya siyah bir arka plan alanı kaplamaz. Jpeg gibi başka formatta olan logolar video ve görsellere eklenmez. Eklenmesi durumunda zemin rengi olduğu için güzel bir görüntü çıkmayacaktır ortaya. Videolara eklenecek logoların formatının png olmasını tavsiye edilir.