Samsung Galaxy Note 10’da Bixby Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Samsung’un Galaxy serisi ile kullanıcıların hayatlarına giren akıllı dijital asistan Bixby, çok fazla tercih edilmeyen uygulamalardan bir tanesi olarak bilinir. Samsung galaxy note 10’da bixby nasıl kapatılır? Sorusuna cevap arayan cihaz kullanıcılarının cihazları üzerinden yapacakları ayarlama ile akıllı asistanı tamamen devre dışı bırakabilmeleri mümkün olur.

Bixby Nedir?

Samsung firmasının akıllı cihazları için geliştirmiş olduğu akıllı asistan Bixby, Apple’ın Siri’sine benzerliği ile bilinir. Günlük hava durumundan yol tarifine, yemek tarifine vb. daha pek çok bilgiye ulaşım sağlanabilecek olan akıllı asistan Samsung kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmediği için genellikle devre dışı bırakılır. Bixby akıllı asistanı devre dışı bırakmak için ise bir kaç ayarlamanın cihaz üzerinde yapılması gerekir.

Samsung Galaxy Note 10 Bixby Kapatma

Samsung Galaxy Note 10 kullanıcılarının Bixby’i kapatabilmeleri için ayarlar bölümünde yer alan yan tuş sekmesine tıklamaları gerekir. Bixby rutinlerinin devre dışı bırakılması ile beraber, “Power off menu” olarak bilinen tamamen kapatma tuşu devreye girmelidir. Bixby tuşuna iki kez basıldığı takdirde ne olacağına karar verilecek “Double press” tuşu üzerinden de kullanıcının seçim yapabilmesi sağlanır. Bixby’i kapatabilmek için yazılımı kaldırmak da bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Samsung Galaxy Note 10 Bixby Yazılım Kaldırma

Samsung Galaxy Note 10 cihazlarının ana ekranında yer alan Bixby Home’un kaldırılması da uygulamanın tamamen işlevsiz hale gelmesine yardımcı olur. Ana ekranın her hangi boş bir bölümüne uzun süre basıldıktan sonra Bixby Home’un yanında yer alan tuş pasif hale getirilmelidir. Sola kaydırma işleminin ardından Bixby uygulaması tamamen etkisiz hale gelmiş olur ve uygulama kullanıcı ile iletişime girmeyi keserek kendisini devre dışı bırakır.