Instagram Kullanıcı Profilini Değiştiriyor

Paylaş!

Instagram kullanıcı profilini değiştiriyor. Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen Instagram’da her geçen gün birçok farklı değişikliğe imza atılıyor. Bazen bir fonksiyon değişimi, bazense bir algoritma değişimi ile gözle görülebilir değişiklikleri kullanıcıların takip edebilmeleri mümkün oluyor.

Yeni değişim sırasını kullanıcı profilleri olarak belirleyen Instagram uygulaması, kullanıcı deneyimlerinin artabilmesi açısından da bu değişime ön ayak olacak. Instagram uygulamasının daha kolay bir şekilde kullanılabilmesi beklentisi ile değişikliğe gidilecek. Şirket tarafından gelen açıklama doğrultusunda yeni profil tasarımı ile sayfalar arası gezinti yapabilmek daha kolay olacak. Önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak olan güncellemeler şimdiden bazı kullanıcılara ulaştı bile.

Instagram CEO’sunun yeni görevine geldiğinden beri uygulamayı daha verimli ve daha güvenli kullanmak adına oluşturduğu atılımlar kullanıcılar tarafından beğeni topluyor. Bu ve bunun gibi gelişmelerin ışığında yeni bir güncellemeye el atan CEO’nun bu seferki hedefi ise Instagram kullanıcı profilleri.

 

Instagram Kullanıcı Profili Yeni Tasarımına Kavuşacak

Instagram uygulaması dahilinde yapılan güncelleme işlemi ile beraber kullanıcıların profillerinde değişiklik yaratılmaya başlandı. Yeni tasarıma bakıldığı zaman profilde bio ve profil fotoğrafının daha ön planda olduğu görülüyor. Takipçi sayısının ve takip edilen kişi sayısının daha aşağı çekildiği ve rakamların küçültüldüğü de dikkat çeken özellikler arasında.

Hikayeler görüntülediğimiz profil resminin sağ kısma geçmesi ile daha karizmatik bir görüntü yakalayan Instagram profilinde ise kullanıcının paylaştığı fotoğraf sayısının yok edildiği görülüyor. Şirketten gelen açıklama doğrultusunda bu tasarımın henüz inşa sürecinde olduğu ve istedikleri görüntüyü elde edene kadar tasarım üzerinde oynama yapacakları belirtildi. Şimdilik bu ve bunun gibi özelliklerin yer aldığı Instagram profilindeki değişiklikler hakkında kullanıcılardan da yorumlar gecikmedi.

Beğenen kullanıcılar kadar beğenmeyen kullanıcılar da mevcut. Özellikle atılmış olan toplam fotoğraf sayısının yok edildiğini görmek pek çok kullanıcının rahatsız olmasına neden olmuş durumda. Instagram şirket CEO’sunun tam olarak nasıl bir tasarıma imza atacağı bilinmese de görünene bakıldığı zaman oldukça karizmatik bir görünüşe sahip kullanıcı profilleri biz uygulama kullanıcılarını bekliyor.