LG Patent Almayı Başardı

Paylaş!

LG patent almayı başardı. Telefon ve akılı cihazlar alanında teknoloji devleri arasında olan savaşta her geçen gün bir gelişme daha yaşanıyor. Yine en büyüklerden bir tanesi olarak kabul edilen LG ekranı tamamen camdan oluşan bir telefonun patenti aldığını kamuoyu ile paylaştı. Çentikle veya ekranın çeşitli özellikleri ile uğraşmak istemeyen LG ekranın tamamen cam olmasına karar kılarak yeni bir tasarımın da kapılarını aralamış oldu.

Ekran Tasarımı Yarışı

Telefon şirketleri arasında sıklıkla yaşanan rekabet nedeniyle yenilik yapmak ve patentini almak oldukça büyük bir önem taşıyor. Bunun için şirketler birbirlerinden bir adım önde olmak için ekranlarda değişiklik yapmak konusunda ciddi adımlar attı. Teknoloji devi Apple bile kuruluşundan bu yana koruduğu küçük ekran imajından uzaklaşmak pahasına bile olsa ekranı büyütmeye ve yenilikler yapmaya başladı. Birbirinden farklı olmak isteyen şirketler ise önce damla adı verilen ekranlara yöneldi. Ardından büyütme veya küçültme ile yenilikler eklemeye karar verdi. En son olarak da LG tarafından yapılan duyuru ışığında tamamen ekranı cam olan telefon modelleri ortaya atıldı. LG patentini aldığını duyurduğu bu özellik için rakiplerinden atak beklemeye başlayacak gibi duruyor.

Uzun zamandır tamamen ön yüzü camdan oluşan telefonu ilk kimin piyasaya süreceği merak ediliyordu. Bunun için yapılan ilk resmi adım LG kanadından geldi. LG patent alma konusunda yaptığı girişim ile rakiplerinden bu alanda bir adım öne geçti. Kore’den işlem yapmak için başvuruda bulunan LG, 24 Ekim ve 02 Kasım tarihlerinde yaptığı başvuruların olumlu sonuçlanmasından sonra başardığını takipçileriyle paylaştı.

Patentin detayına göre ekran altından kameraya sahip ve çerçevesi olmayan, tamamen cam bir ekrandan oluşan telefonun patenti LG tarafından resmi olarak alındı. Paylaşılan resimler ışığında anlaşılan ise bir tarafın tamamen düz, diğer tarafın ise kıvrımlı şekilde dizayn edilmiş olduğu şeklindedir. Yine patent içeriğinden anlaşılan bir başka konu ise ekranların esnek özellikte olduğu şeklinde açıklandı. Kameranın eklenmesi için alt tarafta bulunan kısımla alakalı olarak birden fazla kamera özelliğinin olabileceği yönünde yorumlar yapıldı.