Instagram’da Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Instagram günümüzün en popüler sosyal platformlarından biridir. Gün geçtikçe de daha büyük kitlelere ulaşmaktadır. Çok kalabalık kitlelere ulaşması nedeniyle yaptığınız paylaşımların kötü niyetli kişiler tarafından görülmesini istemezsiniz. Bu kötü niyetli kişilerden hesabınızı korumak için sorulacak en önemli soru ınstagram’da gizlilik ayarları nasıl yapılır? Olmalıdır. Instagram gizlilik ayarları sayesinde sadece izin verdiğimiz kişiler bizi takip edebilir ve sadece izin verdiğimiz kişiler fotoğraflarımızı, videolarımızı ve hikâyelerimizi görebilir, yorum yapabilir. Bu nedenle ınstagram’da gizlilik ayarları nasıl yapılır? Sorusunu doğru bir biçimde cevaplanması gerekmektedir.

Instagram’da Gizlilik Ayarı Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Öncelikle hesabınız işletme hesabıysa gizli hesaba geçemezsiniz. Çünkü işletme hesabına zaten daha geniş kitlelere ulaşmak için geçilir bu nedenle işletme hesabındayken gizli hesaba geçmek oldukça mantıksızdır. Gizli hesap sadece kişisel hesaplarda olmaktadır bu nedenle hesabınızı güvene almak için kişisel hesaba geçip ardından gizli hesaba geçilmesi gerekir. Bunun yanında iki faktörlü kimlik doğrulamasını da yapmanız gerekmektedir. Bu sayede hesabınızın çalınma riski ortadan kalkar. Yabancı kişiler şifrenizi bilse de sizin telefonunuza gelen kodu bilmedikleri için hesabınıza giremez. Telefon numaranızı instagram ile paylaşmanızda bir sakınca yoktur. Instagram özel bilgileriniz yabancı insanlarla paylaşmaz. Instagram’da ayarlar kısmına girerek hesap seçeceğine tıklayıp telefon numaranızı ve e-mail adresinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca yine ayarlar kısmının gizlilik kısmından hesabınızın tüm gizlilik ayarını kolayca yapabilirsiniz.

Gizli Hesapları Kimler Görebilir?

Gizli hesaplarda sadece takipçileriniz sizin paylaşımlarınızı görebilir. Diğer hesaplar paylaşımlarınızı göremez ve yorum yapamaz. Gizli hesap kullanıyorken ve takipçi istekleriniz duruyorken hesabınızı gizli hesaptan çıkarırsanız bütün sahip olduğunuz takip isteklerini onaylamış sayılırsınız. Onayladığınız için takip isteği atmış olan tüm kullanıcılar artık takipçiniz olduğu için tüm paylaşımlarınızı görebilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Gizli Hesapları Takip Etmeden Nasıl Görebiliriz?

Gizli hesapları takip etmeden görme şansınız yoktur ancak takip ederek görebilirsiniz. Fakat kendi hesabınızla takip etmek istemiyorsanız sahte bir hesap açıp paylaşımlarını görmek istediğiniz hesaba takip isteği gönderebilirsiniz. Eğer isteğinizi kabul ederse sadece o şekilde paylaşımlarını görebilirsiniz.