Google Allo Kaldırılıyor

Paylaş!

Google Allo Kaldırılıyor. 2016 yılında Google tarafından geliştirilen Google Allo, anlık mesajlaşma olanağı sağlayan mobil uygulama olarak kullanıcılara sunulmuştu. Google tarafından bu zamana kadar birçok mesajlaşma uygulaması geliştirildi. Fakat hiçbiri beklenen performansı gösteremedi. İlk başta Hangout uygulaması ile başlayan daha sonrasında ise Allo ve Duo olmak üzere farklı mesajlaşma uygulamaları ile devam eden Google geliştirilen uygulamaları kullanıcıların beğenisine sundu.

Ancak uygulamalar istenen beklentileri karşılayamadı. Masaüstü desteği, GIF gibi birçok özelliğin bütünleşik olduğu bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışan dev teknoloji şirketi ilk önce Allo’yu kaldırmayı planlıyor. Yayınlanan bir blog mesajıyla da Allo’nun kaldırılacağı kesinleşti. Zaten son zamanlarda Allo için hiçbir güncelleme yapılmıyordu. Google, bilinen en büyük teknoloji şirketlerinden biri fakat birçok projesi de boşa giden şirketlerden biri olarak gözüküyor. Google, kullanıcı tarafından beğenilen uygulamaları alıp başka platformlarda çalıştırmaya çalışarak uygulamaların sonunu getiriyor. Google Allo’nun da başına gelen tam da bu oldu.

Google, Allo İçin Açıklamada Bulundu

Google, Allo için bir açıklama yayınladı. Bütün android cihazların mesajlaşma yönünden harika deneyimlere sahip olmalarını istediklerini söyleyen firma, yenilikler peşinde olduklarını belirtti. Bu yeniliklerin mesajlaşma endüstrisinde Sms’in yerinin daha güçlü hale gelmesi, grup konuşmalarının daha kolay olması ve fotoğrafların daha kaliteli, yüksek çözünürlükte gönderilmesi için yapılacağını ifade etti. Bütün bunlara bağlı olarak da firma tarafından Allo’ya olan desteğin çekileceğini açıkladı.

Bundan sonra artık mesajlaşma uygulamaları için çalışacaklarını ve yoğunluğun bu uygulamalara verileceğini söyledi. Bugün içerisinde Google Allo uygulamasına erişmek isteyen kullanıcılar, uygulama üzerinden mesaj gönderemediklerini ve Google Asistan’ın aktif olmadığını fark etmişlerdi. Bunların üzerine de Google, Allo uygulaması için yukarıdaki açıklamayı yapma gereği duydu. Allo uygulaması için verilen desteğin resmen son bulduğunu ifade etti ve onayladı. Uygulama daha kullanıcılar tarafından kullanılmadan Google Asistan’ın da bulunduğu ilk uygulama olduğu için ciddi yatırımlar getireceği bekleniyordu. Ama Google bu süreyi Allo uygulamasına tanımadan desteğini çekti ve uygulamanın sonunu getirmiş oldu. Google Allo tarihin tozlu raflarına karışan uygulamalar arasında yerini almış oldu.