iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

iPhone telefonlarınız da ki animasyonlar çok ağır çalışabildiğinden kullanıcılara zor anlar yaşatmaktadır. Animasyonların kapatılmasında müşterilerine destek veren Apple İOS 8 animasyonların hızını artırmış olsa bile bu yetersiz olmuştur.

Animasyon Hızlanmasında Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Animasyonların hızlanmasında jailbreak işlemi ile hızlandırma sağlanmakta ancak istenilen hızda olmadığından animasyonların kapatılması istenilmektedir. Animasyon kapatmak için bazı ayarların yapılması gereklidir. Kolay bir şekilde iPhone animasyonları kapatma işlemini aşağıda belirtilen adımları izleyerek yapmanız mümkündür. Öce ayarlar simgesini açın. Ayarlar kısmından genel bölüme tıklayarak erişebilirlik seçeneğinde görülen hareketi azaltın seçeneğini bulacaksınız. Hareketi azaltın seçeneğini açtığınızda Iphone animasyonlarının kapandığını görebilirsiniz. Bu adımları yaptığınız takdirde hareketi azalt ile FPS düşmeleri yaşanmayacaktır.

Animasyonları Tamamen Kapatmak Mümkün Mü?

iPhone telefonlarındaki çıkan menüde hareketi azalt menüsü bulunmaktadır. Burayı açtığınızda erişilebilirlik menüsü kısmından Asistive Touch seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu ayarı sol üst ya da sağ alt kısma getirerek ve ekrana bastığınızda kapatmanız mümkündür. Bu ayarları yaptığınızda şarjınız daha uzun süreli kullanılır ve bataryanız daha dayanıklı olacaktır. İşlemleri adım adım yaptığınızda artık animasyonlar kapalı olacaktır ancak telefonunuzu resetlediğiniz takdirde tekrar telefon eski ayarlarına döndüğünden işlemleri baştan yapmanız gerekecektir. Görüldüğü gibi telefonu yavaşlatan animasyonları kapatmak bu kadar basit işlemleri gerekmektedir. Yapılan Iphone animasyon kapatma işlemleri İOS 7 veya 9 da yapabilirsiniz. Ne kadar animasyonda güzel görüntüler görseniz de cihazlarda donma ve yavaşlamaya neden olan bu animasyon uygulamaları çok fazla tercih edilmemektedir. Animasyonların kapatıldığında cihazın rahatladığı ve telefonunuzun daha hızlı olduğunu görebilirsiniz. İşletim sisteminin üzerinde yük olabilen ve ağırlaştıran animasyonlar kapatıldığında işletim sisteminin daha hızlanıp kolay telefonunuzun kolaylıkla işlediğinin farkına varacaksınız. iPhone cihazlarınızın kontrolü artık elinizde.