Android Klavye’ye Emoji Ekleme

Paylaş!

Günümüzde dijital platformda duygu ve düşüncelerin ifade şeklini emojiler ifade etmektedir. Bu ifadeler ise kızgın, şaşkın, utangaç ya da ağlayan surat yaparak kendi duygu düşüncelerimizi karşı tarafa rahatlık ile aktarır olduk. Hal böyle olunca da klavyelerde emojisiz kimse yapamaz oldu. Peki android klavye’ye emoji ekleme nedir?

Android Telefon Klavyesine Emoji Yükleme

Andorid telefonların hepsinde geçerli olmasa da bazı modellerin içerisinde swiftkey klavye adlı bir uygulama yüklü bulunmaktadır. Eğer ki telefonda bahsedilen bu uygulama yüklü ise gerekli olan birçok emoji bu uygulama ile telefon klavyesine düşer. Fakat bazı kişilerde uygulama yüklü olmasına rağmen klavyede istenilen emojiler yer almaz.

Bu da uygulamanın aktif bir halde olmamasından kaynaklıdır. Böyle bir durumda uygulamayı aktifleştirmek gerekli olan durumların klavyeye düşmesine yardımcı olmuş olacaktır. Eğer ki telefonunuzda baktınız ki böyle bir uygulama yok ise, o zaman play strore üzerinden bu uygulamayı telefona yüklemeniz yapmanız gereken ilk iş olacaktır.

Swifkey Klavye Uygulamasını Android Cihaza Kurmak

Bu uygulamayı telefonunuza kurabilme için ilk olarak play store sayfasına giriş yaparak arama butonuna Swifkey Klavye yazmalısınız. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, android telefonun ayarlar bölümüne giriş yapın.

Ardından burada karşınıza çıkan gelişmiş seçeneklere dokunun. Bu seçenekler içerisinde dil ve giriş adlı bir sekme yer alacaktır. Bu sekmeye giriş yaparak sanal klavye adlı yöntemi bulun. Burada yer alan sayfada ise klavyeleri seç yazısının üzerine tıklayın.

Son olarak ise karşınıza çıkan ekranda swifkey klavyenin üzerine dokunun ve bu klavyeyi aktif bir hale getirin. Böylelikle android telefonunuzun klavyesine emojiler yerleşmiş olacaktır.

Çok Daha Hızlı Olursunuz

Swifkey klavye hem gerekli olan birçok emojiyi içerisinde barındırarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta hem de klavyenin daha hızlı bir şekilde çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Böylelikle özellikle mesaj yazarken telefon içinde meydana gelen donma olaylarından da çok rahat bir şekilde uzak kalmayı başarmış olursunuz. Bu yüzden dolayı bu uygulama en iyi emoji klavye uygulamaların başında gelmekte ve tavsiye edilmektedir.