WhatsApp Sohbet Arkaplan Resmi Nasıl Değiştirilir?

Paylaş!

Akıllı telefonlarda kullanılan en gelişmiş mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’ta kullanıcıların bilmediği birçok özellik yer alıyor. Whatsapp uygulaması akıllı mobil telefonlara ilk indirildiğinde orjinal haliyle yüklenmekte ve yapılmak istenilen değişiklikler ayarlar menüsü üzerinden yapılmaktadır. Whatsapp kullanıcılarının merak ettiği whatsapp sohbet arkaplan resmi nasıl değiştirilir? konusunu ayrıntılarıyla açıklıyoruz.

Whatsapp Sohbet Arkaplan Resmi

Whatsapp sohbet arkaplan resmini değiştirerek kişisel zevklerinize uygun hale getirebilirsiniz. Whatsapp sohbet arkaplan resmini değiştirmek için whatsapp uygulaması açılmalı ve ekranın üst sağ kısmında bulunan üç nokta seçilmelidir. Ekrana gelen seçenekte yer alan ayarlar menüsüne girilmeli ve ardından açılacak ekrandan sohbet ayarları sekmesi seçilmelidir. Sohbet ayarları sekmesi tıklanılarak, açılan menüden duvar kağıdı kısmı seçilir. Duvar kağıtları seçeneği tıklandıktan sonra karşınıza renk ve galeri bölümleri seçenekleri bulunan bir ekran açılacaktır.

Whatsapp Duvar Kağıdı Değiştirmek

İsterseniz galerinizden özel resimler seçebilir ve whatsapp sohbet arkaplan resmini galeriden seçeceğiniz kendinize ait resimlerle değiştirebilirsiniz. Whatsapp sohbet arkaplan renginin düz bir renk olmasını istiyorsanız duvar kağıdı ekranını tıkladığınızda açılan düz renk seçeneğinden beğendiğiniz rengi seçebilirsiniz. Arka plan ekranından duvar kağıdı galerisi içinde bulunan seçeneklerden duvar kağıdı yok veya varsayılan duvar kağıdı seçeneklerinden tercih yapabilirsiniz. Yaptığınız tercihten sonra uygula butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp’ta Yapılan Değişikliklerin Geçerli Olması

Whatsapp üzerinde yaptığınız duvar kağıdı veya sohbet arkaplan resmi değişikliğinin gerçekleşmesi için Whatsapp uygulamasından çıkmalı ve tekrar whatsapp uygulamasına girmelisiniz. Whatsapp uygulamasına girildikten sonra sohbetler menüsü seçilmeli ve sağ alt köşede yer alan sohbet sekmesi açılmalıdır. Açılan pencere üzerinde sağ üst köşede bulunan üç nokta işareti tıklanır ve karşımıza çıkan butondan yenile tuşuna basılır.