iPhone’da Anımsatıcı Ayarları Rengi Değiştirmek

Paylaş!

iphone’da anımsatıcı ayarları rengi değiştirmek Anımsatıcıların ayarları çoğu iPhone kullanıcıları tarafından pek de bilinmiyor. Aslında çok kullanışlı ve işe yarayan bu uygulamanın değiştirilmesi, renginin ayarlanması, yeni anımsatıcı eklenmesi, hatta anımsatıcıların gruplandırılması mümkündür. iPhone cihazlarında anımsatıcı uygulamasını sık kullanan biri görselliğe de önem veriyorsa, anımsatıcı ayarlarındaki bazı detaylar onu mutlu etmeye yetecektir. Bu ayrıntı olmazsa olmaz bir şey değil. Bazı kişilerce gereksiz bir uygulama olarak da görünebilir. Ancak, iPhone gibi dışa kapalı bir cihazda, buna benzer özelleştirme ayarları kullanıcıları memnun etmeye yetiyor. Anımsatıcı uygulamasının renginin nasıl değiştirileceği ya da özelleştirileceği, bir çok kullanıcı tarafından merak konusu olmuştur. Anımsatıcı rengini değiştirmedeki kasıt, uygulamada yer alan başlıkların renginin değiştirmektir. Yani, uygulamada küçük renk değişiklikleri oluyor.

Anımsatıcı Rengini Değiştirme

Son derece basit ve pratik olan bu işlemi yapabilmek için öncelikle, anımsatıcı uygulamasına girmek gerekiyor. Daha sonra uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan “düzenle” butonuna tıklanır. Düzenle denildiğinde, uygulamanın üst kısmında bir takım renk seçenekleri beliriyor. Beliren bu renk seçeneklerine tıklanır. Renk seçeneklerine tıklandığında, ekranda 7 farklı renk seçeneği görünür. Kullanıcı, bu renkler içerisinde dilediğini seçerek işlemi tamamlamış olur. iPhone’da anımsatıcı rengini değiştirmek bu kadar basit bir işlem.

iPhone’da Yeni Anımsatıcı Ekleme

Yeni bir anımsatıcı eklemek isteyen kullanıcıların, önce anımsatıcı uygulamasını açmaları gerekir. Yeni bir anımsatıcı eklemek için “artı” işaretine tıklanır ve anımsatıcı seçilir. Burada kullanıcılar, anımsatılacak saat ya da herhangi bir konum ilave edebilirler. Gerekli özelleştirmeler yapıldıktan sonra “Bitti” butonuna tıklanır. Eklenen anımsatıcıyı silmek için de, uygulamanın anımsatıcılar listesinin üst tarafında bulunan “Düzenle” tıklanır ve “sil” denilerek, ilgili anımsatıcı silinir.