iPhone’u Hızlı Şarj Etmek için MacBook Pro Güç Adaptörü Kullanılabilir mi?

Paylaş!

İphone’u veya iPad’inizi hızlı bir şekilde şarj edebilmek için USB-C ve Lightnin güç adaptörü kullanmak zorunludur. Bunun hatta en uygun yöntemi ise 30 W’luk USB-C güç adaptörünü temin etmekten geçmektedir. Peki, bizim merak ettiğimiz nokta iphone’u hızlı şarj etmek için macbook pro güç adaptörü kullanılabilir mi? Şöyle ki, Macbook Pro’nuz varsa tüm detaylarıyla aşağıda bahsedelim.

Hızlı Şarj için MacBook Pro Güç Adaptöründen Yararlanma

Hızlı bir şarj kablosu ile iPhone cihaz telefonunuzu %50 oranında şarj olması için bu süre hemen hemen 30 dakikanızı almaktadır. Ancak bu biraz maliyetli bir durumdur. Çünkü 30 W USB-C güç adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Ama hemen olumsuz düşünmeyin. Y

eni çıkan iPhone ve iPad serisinde, Macbook Prdo’nun 87 Watt’lık USB-C güç adaptörü ile kolaylıkla ve hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Aslında bu Watt değeri bir miktar riskli rakam gibi gözükse aslında o kadar korkutucu değildir. Apple markası, kendi USB-C güç adaptörlerini test etmektedirler. Dolasıyla herhangi bir iPhone veya iPad’larda bu güç adaptörlerinin bir sorun çıkarmadığını ve rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtmektedir.

Ayrıca buna ek olarak da 87 W USB-C güç adaptörü ile ya da iPad’in 12 W standart USB adaptörü ile iPhone X’i sarj etseniz bile çekilebilecek güç neredeyse 6 W’dır. Not olarak da şunu eklemeliyiz ki, tüm pillerin kapasitelerine göre güç adaptörlerinden çıkan güç miktarı hepsini göre değişecektir.

Güç Adaptör Uyumu Cihaz

Apple sayfasını takip edebiliyorsanız bu yaz Apple, destek sayfasını güncellemiştir. Şöyle ki aşağıda belirttiğimiz İos cihazlar 29 W, 30 W, 61 W, 87 W güç adaptörleriye uyumludur. Ayrıca cihazlar da;

  • iPhone X,
  • iPhone 8,
  • iPhone 8 Plus,
  • 2. Nesil 12.9 inç iPad Pro’lar,
  • Nesil 12.9 inç iPad Pro’lar,

Yani şöyle kısa özet geçersek, yukarı da belirttiğimiz iPhone ve iPad modellerini hızlı bir şekilde şarj etmeniz mümkün ve bunun için Apple’a ait güç adaptörlerini ayrıca almak zorunda değilsiniz.