Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Paylaş!

Whatsapp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bugün Dünya üzerinde birçok kişi bu uygulamayı kullanmaktadır. Peki, Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte bu konu ile ilgili tüm merak edilenler ve cevapları:

Whatsapp Nedir?

Whatsapp, Dünya üzerinde en popüler olan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Birçok uygulama ile benzer ve farklı yönleri bulunan uygulama, kullanıcılara birçok kolaylık sağlıyor. Bire bir sohbet etme imkanı dışında görüntülü ve sesli arama gibi özellikleri bulunan uygulamayı kullanan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bazen bu anlamada çeşitli sorunlar da çıkabiliyor.

Whatsapp Engelleme

Whatsapp uygulaması üzerinden engellendiğinizi şu adımları takip ederek anlayabilirsiniz:

Sizi engelleyen bir kullanıcının Whatsapp uygulaması üzerinden çevrimiçi olup olmadığını ve son görülme tarihini göremezsiniz.

Ancak son görülme tarihini kapatan kullanıcıları da düşünecek olursak bunun her zaman için engellenme anlamına gelmeyeceğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden başka şeylere bakmak daha doğru olacaktır. Whatsapp üzerinden bir kullanıcıya mesaj gönderdiğiniz zaman mesajların yanında iki tik işareti bulunur. Fakat sizi engelleyen bir kullanıcıya mesaj gönderdiğinizde iki tikten bir tik işaretli olmayacaktır.

Bunların dışında bir kullanıcı tarafından engelleme yapıldığını düşünüyorsanız o kullanıcının en son profil fotoğrafına ve durum bilgisine bakabilirsiniz. Eğer bir kullanıcının profil fotoğrafı olarak eski fotoğrafı gözüküyor ve durum bilgisi de tarafınıza gözükmüyorsa kesin olarak engellediğiniz düşünülebilir.

Bu aşamaları göz önüne alarak Whatsapp uygulaması üzerinden bir kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bir Kişiyi Engellemek

Telefonunuza kayıtlı olan bir kişiyi engellemek için şu adımları takip edin:

Whatsapp uygulamasını açın.

Ayarlar- Hesaplar- Gizlilik- Engellenenler kısmından Yeni Ekle kısmına dokun. Engellemek istediğiniz kişiyi buradan seçebilirsiniz.