İstediğiniz Instagram Kullanıcı Adını Nasıl Alabilirsiniz?

Paylaş!

Instagram kullanmaya başlamak için öncelikle bir hesap açmak ve kullanıcı adı oluşturmak gerekir. Bunun için ise kullanıcı adının sizi anlatan ve başkaları tarafından kullanılmayan bir isim veya nickname olması onay almanız açısından önemlidir. Kullanıcı adınızın adınız ve soyadınızdan oluşmasını istediğiniz halde benzerlik nedeniyle bunu yapamadığınız zamanlarda istediğiniz kullanıcı adından başkasını kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Yine de istediği instagram kullanıcı adını almak isteyenler için çareler vardır. İstediğiniz Instagram kullanıcı adını nasıl alabilirsiniz? Sorusunun cevabı İnstagram özellikleri ile açıklanabilir.

Instagram Kullanıcı Adı

Instagram kullanıcı adını almak istediğiniz kişi hesabı aktif şekilde kullanıyor olduğunda bunun sizin adınıza devredilmesi olasılığı yom denecek kadar azdır. Çünkü bu diğer kullanıcıya haksızlık yapılması ve adaletsizlik olması ile alakalı bir durumun yaşanmasına neden olur. Bunun aksi bir halde ise hesabın pasif olması sizin bu hesabın kullanıcı adını almanıza olanak sağlayacak ihtimal olarak değerlendirilebilir. İzlemeniz gereken yolu bulduktan sonra hesabı alabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Alma

İlk olarak instagram üzerinden yardım sayfasına gelmelisiniz. Yardım sayfası üzerinden kullanıcı adı ile alakalı bir sorununuzun olduğunu anlatabileceğiniz sekmeye gelmelisiniz. Buradan kullanıcı adını yazarak bu hesabın ticari bir hesap olarak kullanıldığını ve sizin ticari markanızın haklarını ihlal ettiğini söylemeniz gerekir. Ardından otomatik olarak bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Sayfa size marka içeriğinizin kötüye kullanımı hakkında sorular soracaktır. Kullanıcı adını üzerinize almak istediğinizi söylediğinizde size onay sunulur. Ardından elektronik imza ile hesap sizin kullanımınıza verilir.

Para İle Alma

Kullanıcı adını istediğinizde bazı kişiler yüksek miktarda ücretler ile bunu yapacaklarını söyleyebilirler. Piyasada bunu yapan kişiler olmasına karşılık yine de güven veren bir yol olmadığından uzak durulmalıdır.