Slack Logosunu Değiştirdi!

Paylaş!

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Slack, birden fazla logoya sahipti. Bununla beraber, slack logosunu değiştirdi ve artık yeni ve tek bir logoya sahip. Logonun yeni halini görenlerin kimi beğendi kimi ise beğenmedi Yeni logoda sohbet baloncukları dikkat çekmekte gecikmedi. Zira, Slack kurulduğundan bu yana sohbet baloncuklarına yer vermiyordu. Slack’in yeni bir logoya sahip olmasının nedeni bir blogda anlatıldı.

Slack Logosu Neden Değişti?

Mesajlaşma uygulaması Slack neden logosunu değiştirdi? Bu konuya bir blog yazısı ile yanıt verildi. Ancak pek çok kişiyi tatmin etmekten uzaktı.

Söz konusu blog yazısında, şirket yetkilisi, “İlk logomuzu şirket olarak kurulmadan önce oluşturmuştuk bu dikkat çeken bir logo.” şeklinde açıklama yaptıktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü.

” Bu logo oldukça büyüktü ve bir televizyon logosuna benziyordu” ifadesine yer verdi. Bu nedenle, internette kötü görünebilirdi. Hele 11 farklı sahip olması bizim için riskliydi. Beyaz dışında bir rengin üzerine konursa, ortaya çıkan görüntü çok kötü olurdu.” diyerek logo değişimi ile ilgili fikrini belirtti.

“Slack Logosunu Sürekli Güncelledik”

Slack logosunun neden değiştirildiğine ilişkin blog yazısında, yetkili, logonun kullanışlı olmadığını vurgulamak için şu ifadeleri kullandı.

” Farklı yerlerde kullanmak için logonun çeşitli versiyonlarını oluşturduk. Ancak bu markanın bilinmesini engelledi ve uygulamanın her yerde farklı uygulama gibi görünmesine sebep oldu.” diye yazdı.

Son olarak, şirket adına yapılan açıklamada” Tüm logolarımız iyi görünmekle beraber bir bütünlük yoktu. Bu bizim marka bilinirliğimiz önünde engel teşkil ediyordu.”

Yeni Logoya Yorumlar

Bazı kullanıcılar anında etkileşime girerek konu hakkında fikirlerini paylaştılar. İŞTE BAZILARI,

” Bu yeni logo hakkında ne hissettiğimden emin değilim!”

” Yeni Slack logosu, halka açık yüzme havuzuna benziyor”

” Yeni logonuz şirket imajınızı etkilemiyorsa bunu değiştirme zamanının gelmiş demektir. Ayrıca bana göre pek çok kişi Slack markasının eski logosunu tanımakta zorlanıyordu.”

Slack logosunun değiştirilmesinin sebebi ve buna yönelik yorumlar, bu şekildeydi.