Kripto Para ile Zenginleşmek Mümkün müdür?

Paylaş!

Kripto para ile zenginleşmek mümkün müdür? sorusu sıkça sorulan sorular arasında. Ancak, para kazanmanın yanı sıra, dolandırıcılığın da farkında olmanız gerekir, çünkü kripto para birimleri gibi merkezi olmayan bir alanda, aldatmacaya yakalanma şansınız da çok yüksektir. Kripto para takma isim kullanan birisi tarafından oluşturulmuştur. Banka gibi aracılara gereksinim duymadan çalışır bu sistemler. Karşılıklı anlaşıldığı zaman bilgisayar üzerinden işlemler gerçekleşir. Bitcoinin ilk yatırımcıları yazılım sektöründe olsa da şimdi tüm dünyaya yayılmış durumda.

Mikro Kazanç

Her ne kadar mikro kazanç, Bitcoin kazanmak için en kolay yöntem olsa da, muhtemelen, yapılacak para miktarını da göz önünde bulundurarak, tartışılan tüm yöntemlerin en çok zaman harcayan kısmıdır. Mikro kazanç siteleri, küçük görevleri tamamlamak için Bitcoin’de size ödeme yapar. Karşılığında (çok) az miktarda Bitcoin alabilirsiniz.

Tıklanan Tıklama Siteleri (Paid-to-Click Websites) ve Bitcoin Armatürler

Bu web sitelerinde reklam izlemeye dayanan bir yöntemdir. Bitcoin gün boyu reklam izlemeniz için para öder. Ancak az sayıda reklamınız varsa çok kazanamayabilirsiniz. Bitcoin Armatürler ise kullanıcılarına küçük miktarda bitcoin veren sitelerdir. Sitelere reklamlar yerleştirilir ve reklamları izleyip anket dolduran kişilere para ödenir.

Kripto Para Nasıl Zengin Eder?

Kripto paralarla ufak tefek para kazanmak mümkündür. Ancak çok para kazanmak için yüksek miktarlarda paralarla yatırım yapmak gerekir. Artık değer kazandığı için eskisi gibi düşük fiyatlardan çok zengin olunması zordur. Zamanında 100 lira gibi bir parayla bitcoin alıp bitcoinin değer kazanması ile zengin olan kişilerin hikâyesini duymuşsunuzdur. Ancak şimdilerde daha fazla yatırım yapmak gerekir. Akıllı yatırımlar yaparak parayı çok düşünmeden hareket etmeniz gerekir.