Kripto Para Ne Kadar Daha Yükselecek

Paylaş!

Birçok yatırımcının yakından takip ettiği kripto para ne kadar daha yükselecek sorusu en fazla merak edilen soruların başında geliyor. Sektör olarak yeni olmasına karşın hızlı bir şekilde piyasada kendisine yer bulan kripto paralar her geçen gün daha fazla yatırımcının dikkatini çekiyor. Özellikle sektörün öncüsü olan Bitcoin sektörün lokomotifi olmaya devam ediyor. Piyasa olarak hızlı yükselişler ve düşüşler içerisinde 2017 yılını tamamlayan kripto paralar 2018 yılında daha sakin bir seyir içerisinde yoluna devam ediyor. Yıl başında Bitcoin fiyatları 20 bin dolar sınırını zorlarken anlık olarak değerler 9000 dolar civarında dolaşıyor. Elbette bu durum diğer kripto paralarda da aynı eksende devam ediyor.

Sistemin Tanınması ve Kabul Görmesi

Dünya çapında sayıları az olan kripto para borsaları her geçen gün daha fazla büyüyor. Bu sebeple sayıları hızlı bir şekilde artış içerisinde olan kripto para borsaları yatırımcılar tarafından da takip ediliyor. Özellikle Blockchain sisteminin kabul görmesinin ardından kripto paralara karşı bakış hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Bu kapsamda sistem küresel finans ve yatırım çevreleri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Elbette her geçen gün söz konusu sistem daha fazla tanınması ve hayatın her alanında kullanılması ile daha fazla rağbet göreceği de öngörülüyor.

Yatırım Aracı Olarak Görülmesi

Standart olarak kabul gören yatırım araçları arasında altın, taşınmaz mülk, taşınır mallar ve kıymetli madenler yatırımcılar tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra her geçen gün gelişen bilişim alanında da yatırım modelleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu yatırım araçlarından birisi de kripto para sistemleridir. Artık birçok yatırımcı yatırım aracı olarak kripto paraları tercih etmeye yönelmiştir. Bu kabul görme ile birlikte yapılan değerlendirmeler neticesinde yıl sonunda kripto para borsası 1 Trilyon dolara doğru gideceği tahmin ediliyor.