Lenovo Akıllı Masa Saatini Duyurdu

Paylaş!

Google ve Lenovo firmalarının iş birliği ile hayata geçirilen Lenovo Smart Clock, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kapsamında düzenlenen etkinlikte duyuruldu. Her ne kadar Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmamış olsa da yurt dışında akıllı ev teknolojisi iyiden iyiye kendisini göstermeye devam ediyor. Artan bir trendin öncüsü olarak bilinen bu akıllı evler, kullanıcıların tek bir yerden kontrol edebildikleri sistemlere sahip.

Kullanıcıların akıllı evlere olan yatkınlığının farkında olan iki firma ise bu anlamda güçlerini birleştirdi ve bir akıllı masa saati üretti. Lenovo ve Google firmalarının akıllı ev teknolojilerindeki boşluğu doldurmak için geliştirdikleri Lenovo Smart Clock, 4 inç boyutundaki IPS ekranı ile hem dokunmatik hem de sesli kontrol imkanı sunacak. Google Asistan desteğini de bünyesinde barındıracak olan bu saat, kullanıcısının uyku rutinlerini gösterecek. Evin ışıklandırmasını tek bir yerden kontrol edecek olan cihaz aynı zamanda takvim etkinliklerini de kullanıcısına sesli bir şekilde hatırlatacak.

Lenovo Smart Clock

Google ve Lenovo firmalarının bir araya gelerek ürettikleri bu akıllı masa saati, cihazın arka paneline konumlandırılmış olan USB portu aracılığı ile şarj edilebilmesini sağlayacak. 6W’lık hoparlörlerin 2 adet pasif radyatöre sahip olmasından kaynaklı olarak çalışacak olan masa saati, Dolby desteği ile birleştiği zaman oldukça kaliteli bir ses sisteminin de ortaya çıkmasına neden oluyor.

2019’un yaz mevsiminde satışa çıkması ön görülen Lanovo Smart Clock’un fiyatı da belli oldu. 80 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak bu cihaz, Türkiye’de yaklaşık 440 TL’lik bir satış üzerinden kullanıcısı ile buluşacak. Türkiye’de çok gelişmemiş olsa da İstanbul gibi bazı metropol şehirlerde yer alan akıllı ev teknolojileri ile bu cihaz uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Google Sesli Asistan özelliğinin cihaz içerisinde yer alması ile beraber, kullanıcısının önceden kaydettiği takvim etkinlikleri alarm kurularak hatırlatılacak.

Bunun yanı sıra evin ışıklarının da kontrol edilebileceği Lenovo Smart Clock, ses deneyimini arttırıcı pek çok etmene sahip olacak. Cihazı şarj etmek için gerekli olan süre ise oldukça kısa olması ile dikkat çekiyor.