LG G5 Root Ayarları Nasıl Yapılır?

Paylaş!

lg g5 root ayarları nasıl yapılır? Telefonun tüm izinlere sahip olmasını sağlayan “Root” işlemi sayesinde, gerek Google Play Stor’da bulunamayan oldukça ilginç fonksiyonlara sahip üçüncü parti uygulaması kullanılabilir gerekse de, cihazdaki ROM’un tercihe göre özelleştirme işlemi yapılabiliyor. Root, bir anlamda da cihazın limitlerine ulaşmasını sağlıyor. LG G5, LG’in en sonki amiral gemisi ünvanındaki en iyi ve en kullanışlı telefonu olarak kabul ediliyor. Böylesi bir cihazda Root erişimlerine sahip olmak ciddi bir ayrıcalık.

Root İşlemi İçin Adımlar

Öncelikle, ünlü Andorid topluluğu tarafından kırılan LG G5 için Root işlemlerinde ihtiyaç duyulan tüm bilgi, dosya ve verilerin, XDA-Developers bünyesinde cihaza indirilmesi gerekiyor. Yapılması gerekenler ise şöyle; LGUP ile DLL H830 cihaza kurulur. Daha sonra sırasıyla, USB Debugging’i uygulama-OEM Unlock Kontrol Etme-Bootloader’i Adb İle Baştan Başlatma- OEM Unlock’u Fatboot Etme işlemleri takip edilir. Ardından cihaz, Downloadmod’a alınır. Bunun için telefonu kapatmak ve ardından ses açma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu takmak gerekiyor. Sonrasında LGUP açılır. Upgrade seçilir ve TOT Extract H830 dosyası seçilerek cihaz başlatılır. Telefon, TWRP’ye alınır ve Supper Su-Dm Veriffy flaş edilir.

Boot Verification Failed Hatasını Alınırsa

Bu hata karşısında aynen şu işlemler yapılır: USB Debuging-OEM Uunlock-Bootloader’i Adb ile baştan başlatma-OEM Unlock’u fast yapma ve son olarak da TOT dosyalarını yükleyerek ardından TWRP’yi yeniden eklemek. Tüm bu işlemler karışık gibi görünse de, esasında cihaz üzerinde uygulandığında son derece basit işlemlerdir. Her insan rahatlıkla uygulayabilir. Biraz uğraştıracak gibi olsa da, Root işleminin ardından cihaz üzerinden yapılabilecek şeyler düşünüldüğünde, bir kaç dakikalık bu uğraşa fazlasıyla değdiği kanaatine varılır.