Microsoft Edge Güncelleme Aldı

Paylaş!

Microsoft Edge güncelleme aldı. Son zamanlarda pek çok internet kullanıcısının yavaşlığından oldukça şikayet ettiği İnternet Explorer faciasından sonra yeni bir internet tarayıcı yapma yoluna giden Microsoft yönetimi yeni oluşturduğu tarayıcı ile de istediği verimi ve başarıyı elde edememişti. Microsoft kendine has özelliklerde yaratmış olduğu internet tarayıcılarından bir tanesi olan Microsoft Edge bilindiği üzere diğer tarayıcılar karşısında rekabet bile edememişti.

Ancak zamanla hatırı sayılı bir kullanıcı kitlesine sahip olan Microsoft Edge özellikle Android kullanıcıları tarafından tutulmuştu. Son zamanlarda pek çok iyileştirme ve geliştirme güncellemeleri alan Microsoft Edge çok fazla yeni özellik kazandı. Microsoft Edge ile İnternet Explorer karşılaştırıldığında, Microsoft Edge’in oldukça hızlı ve daha çok fonksiyona sahip olduğunu söylemek mümkündür. Durumun bu şekilde olması Microsoft Edge internet tarayıcısının kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmesine neden oldu.

Microsoft Edge, Android Sürümlerine Güncelleme Müjdesi

Aldığı olumlu intibadan sonra iyileştirme ve geliştirme çabalarına hız veren Microsoft firması yeni nesil internet tarayıcısı olan Microsoft Edge’in hak ettiği yere gelmesini sağlamak için elinden gelen gayreti göstermekte. Edge önce Android sürümlü telefonlarda daha sonra ios işletim tabanlı akıllı telefonlarda erişime açılmıştır.

Erişime açılmasıyla birlikte oldukça fazla indirme sayısına ulaşan Microsoft Edge tarayıcısı, Android tabanlı işletim sistemine sahip telefonlarda güncelleme aldı. Play Store üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama, aldığı son güncellemeden sonra oldukça fonksiyonel bir yapıya büründü. Son güncellemenin ardından kullanıcılar artık Microsoft Edge tarayıcısı üzerinde kendilerine sık kullanılanlar klasörü oluşturabilecekler ve bu klasörlerin kendilerince düzenlemelerini yapabilecekler.

Bu işlemlerin hemen ardından ise kullanıcılar, ekranın hemen altındaki butonlara basılı tutarak veya dokunarak erişim sağlamak istedikleri sayfaya daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilecekler. Öte yandan android işletim sürümüne sahip telefonlara gelen son güncellemenin ardından Microsoft Edge üzerindeki hatalar iyileştirilmiş olup, aynı zamanda uygulamanın performans düzeyi arttırılmıştır.

Eğer Microsoft Edge uygulamanız otomatik olarak güncelleme almadıysa, bu durumda Play Store’a girerek uygulama üzerinde bulunan 3 noktaya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan menüde uygulamalarıma giderek, Microsoft Edge uygulamasını elinizle manuel olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz.