Netflix Yeni Dizisi Göbeklitepe’yi Tanıttı

Paylaş!

Amerika’da kurulmuş olan ve merkezi burada bulunan Netflix dijital gösterim sitesi, yeni bir dizi hazırlığında olduğunu kullanıcılarına duyurdu. Dizi ile ilgili birtakım açıklamalar yapan Netflix, başrolünde yer alacak kişinin Beren saat olduğunu belirtti. Daha önceden birçok Türk dizisini bünyesinde bulunduran dijital içerik platformu Netflix, bu özelliğini yeni sunacağı dizide de devam ettirmiş oldu.

Sina Koloğlu yaptığı açıklamada geçmişte bünyesinde birçok Türk yapımı diziyi barındıran Netflix’in fantazi türünde oluşturmak istediği dizi üzerinde çalışmalar yaptığını dile getirdi. Türk dizisi yayınlama konusunda oldukça başarılı diziler oluşturan Netflix, yeni sunacağı dizide de kullanıcılarına ekran başına toplamak için elinden geleni yapmaya çalıştığı belirtildi.

Çalışması yapılan dizinin en dikkat çekici yanı ise Beren Saat’ in başrol oyuncusu olarak rol alması. Fazlasıyla hayrana sahip olan Beren Saat dizide başrol oyuncusu olarak yer alması insanların diziyi dört gözle beklediğini gösteriyor. Filmin senaryosunu yazacak olan senarist ise Nuran Evren Şit. Yazdığı başarılı senaryolar ile tanınan senarist Nuran Evren Şit, oluşturacağı senaryo ile birçok izleyiciyi etkileyecek gibi görünüyor.

Çekimleri Gerçekleştirecek Ekip Belli Oldu

Diziye ait çekim işlemlerini yapacak olan ekip belirlendi. Dizinin çekimlerini Hakan: Muhafız adlı dizisinde görev yapan çekim ekibi yapacak. Dizide konu olacak olaylar ise Göbeklitepe etrafında şekillenecek. Diziye ait diğer bilgiler hakkında henüz net bir bilginin olmadığı ifade edildi. Dizi içerisinde rol alacak yardımcı oyuncular henüz açıklanmadı. Bununla birlikte dizinin gösterime giriş tarihi de henüz net bir dille vurgulanmadı.

Daha önceden Netflix’de yer alan Hakan: Muhafız isimli dizi ile başarılı bir dizi olması sebebiyle firma Türk dizi sektöründe yeni bir dizi olarak yayına hazırlanıyor. Yapım ve senaryo bakımından sergilenen Türk dizilerinden memnun kalması da Netflix’in yeni dizi için harekete geçmesini sağladı. Bilindiği üzere dünyada birçok ülkede gösterimde olan Hakan: Muhafız isimli dizi The Protector olarak izleniyor. Dizinin yerli ve yabancı olarak dünyada çok fazla kişi tarafından izleniyor. Yeni dizinin de bu şekilde başarılı bir izlenme oranına sahip olması amaçlanıyor.