Nvidia’dan Yeni Atak

Paylaş!

Nvidia’dan Yeni Atak.Ünlü marka Nvidia, insanları ve herkesi robot yapmaya yönelik yaklaşık olarak 99 USD fiyatlı suni zeka bilgisayarı, Jetson Nano’yu tanıttı. En yeni yapay zeka bilgisayarı Jetson Nano, ev ortamında kendi robotunu yapmak isteyenlerin popüler bir ürün olacağı görüşünü savunuyor.

Teknoloji Harikası Bir Ürün

Evde robot yapan ya da çeşitli cihaz geliştiren kişilerin kullandığı bilgisayarlar, temel ve basit işlemlerden fazlasını yapmakta pek de becerikli değiller. Bu durumun farkında olan Nvidia’nın bu giriş seviyesi yüksek olan bilgisayarı ise firmanın “Ben daha iyisini daha kalitelisini yaparım” diyerek gerçekten de daha iyisini yapması sonucu ortaya çıkarak dikkat çekti.

Nvidia’nın yapay zekasının bir ürünü olan Jetson Nano, giriş seviyesinin bir üst kalitedeki ürünü olarak, 128 çekirdekli Maxwell tabanlı GPU’ya, tam dört çekirdekli ARM A57 işlemciye sahip ve nöral ağlar için 472 gigaflop işlem kapasitesi sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü uyarılara ve diğer robotik özellikleri de içeren bu cihaz, hepsi için geçerli olan gücü ise 5W batarya ve şarj sisteminden karşılayabiliyor.