Tesla’nın Başı Soğuklarla Dertte

Paylaş!

Tesla’nın Başı Soğuklarla Dertte.Tesla’nın 2016’da üretimine başladığı Model 3 araçlarında ilginç sorunlar görülmeye başlandı. Elektrikli otomobil sektörünün dev markası Tesla, bu kez de bambaşka bir sorunla karşı karşıya kaldı. Tesla Model 3’ün soğuk havalarla imtihanı başarısız sonuçlanıyor ve kullanıcılar bu durumdan oldukça şikayetçi.

İleri teknoloji ile donatılmış Tesla Model 3, eski dönemlerde görülen bir sorun yaşıyor. Sorun, Tesla Model 3’ün soğuk havalarda kapı kollarının donması. ABD’de şu aralar etkili olan soğuk havalar, Tesla Model 3’ün böyle bir sorunun olduğunu ortaya çıkardı. Bu sorunu yaşayan binlerce Tesla Model 3 kullanıcısı, başta Twitter olmak üzere tüm sosyal medya platformlarından şikayetler yağdırdı.

Normalde Tesla Model 3 araçların sürücü kapısının kolu, sürücü araca yaklaştığında otomatik olarak açılıyor ve sürücüler araçlarına rahatlıkla binebiliyor. Ayrıca sürücüler kapı kollarını manuel olarak da açabiliyor. Diğer kapıların kolları ise normal bir araçtaki gibi manuel olarak kullanılıyor. Ancak soğuk havalar bu kolların mekanizmasını tamamen dondurdu ve kapılar açılamaz hale geldi.

Kullanıcıların şikayeti tam olarak bu, araçlarını dışarıda bırakan kullanıcılar, geri döndüklerinde kapıları açılmayan bir araçla karşılaşıyorlar. Kullanıcıların araçlarına binebilmesi için öncelikle kapı kollarını ısıtarak buzları çözmesi gerekiyor. Kapı kollarını donduracak kadar soğuk olan bir havada bunu yapmak da oldukça zor.

Konu İle İlgili Yapılan Şikayetler

Bu sorunun ortaya çıkmasıyla Tesla Model 3 kullanıcıları sosyal medyadan ve forumlardan adeta şikayetler yağdırdı. Sa Ra isimli bir kullanıcı, Tesla Model 3’ün her iki tarafındaki kapı kollarının donduğu için çalışmadığını ve kapının açılmadığını gösteren bir video paylaştı. Andrea Falcone isimli bir Tesla Model 3 kullanıcısı ise, Model 3’ün kapı kolunun buzla kaplı bir resmini Twitter hesabından paylaştı. Bir diğer kullanıcı ise başka bir sorunu paylaştı.

Aracının kapılarının 0 derecenin altındaki hava sıcaklığında açıldığını belirten Stoll isimli Tesla Model 3 kullanıcısı, kapı açıldıktan sonra mekanizmanın içinde kalan sudan dolayı kapanmadığını gösteren bir video paylaştı. Stoll, kapıyı açtıktan sonra açık kalan kapı kolunu yerine oturttuktan sonra aracını kullanabildiğini belirtti. Tesla’dan bu sorunlarla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Sorunların nasıl çözüleceği merak konusu.