PlayStation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Paylaş!

PlayStation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Remote Play (Uzaktan Oynatma) ismiyle müşterilerinin hizmetine sunduğu bu uygulama PlayStation oynamak istediğimiz her anda bize gerekli materyaller sağlandığı sürece kesintisiz oyun keyfi sunmaya hazırlanıyor. Bu uygulama PS4 3.50 güncellemesiyle geliştirilmiş olup oynanabilmesi için bilmemiz ve sahip olmamız gerekenler belirtilmiştir.

PlayStation Oyunlarını Bilgisayarda Oynayabilmek için gerekenler

Tabii ki PlayStation oynamanın en keyifli yöntemi dev ekranlarda gerçekçi boyutlarda oynamaktır. Ancak bunun mümkün olmadığı herhangi bir yakınınız, arkadaşınız veya eşinizin televizyon ile farklı planları olduğunda keyfinizin yarım kalmaması için geliştirilen sistemde öncelikle bir Xperia cihaza veya PS Vita’ya ya da PlayStation TV’ye sahip olmanız gerekiyor.

Eğer Bunlardan en az birine sahipseniz cihazınızda Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemi kurmanız gerekli olacaktır. Ayrıca PS4 Remote Play’i de bilgisayarınıza indirmeniz ve aynı zamanda konsolunuzun sistem yazılımını son sürüm olan 3.50’ye yükseltmeniz gerekiyor.

PS4 Remote Play’i Kullanabilmek İçin Yapılacak Ayarlar

İlk olarak Ayarlar bölümünden uzaktan oynatma ayarlarını etkinleştirmeniz, ardından sistemi birincil PS4 sisteminiz olarak etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu ayarı da Ayarlar bölümünün PlayStation Network-Hesap Yönetimi’nin, Ana PS4 sistemi olarak etkinleştir bölümünden seçeceksiniz. Son ayar olarak da yine Ayarlar bölümünden Güç Tasarruf Ayarlarına girip Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikleri Ayarla kısmındaki İnternete Bağlı Kal ve PS4 Sisteminin Ağdan Açılmasını Etkinleştir’i seçiyorsunuz.

PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma programını çalıştırdıktan sonra DualShock 4 kontrol cihazını USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor. Başlat’a tıkladıktan sonra PlayStation Network hesabınıza giriş yapıp PlayStation’ınızın bulunmasını bekliyorsunuz. Cihazınız bilgisayarınız tarafından bulunduğunda konsolunuz bilgisayarınızda görüntülenmiş olacak ve bu da PlayStaton keyfinizi istediğiniz her yerde sürdürmenizi sağlamanıza yardımcı olacak.

Bu yeni sistemle bir yandan televizyonda istediğiniz programları siz veya sevdikleriniz izlerken bir yandan da PlayStation keyfiniz devam edecek.