Pokemon Go Bir Rekor Daha Kırdı

Paylaş!

Pokemon Go Bir Rekor Daha Kırdı

90’lı yılların vazgeçilmez çizgi filmi büyük bir talihsizlik sonucu gösterimden kaldırılmıştı. Bu durum sonucu Türkiye’de Pokemon çizgi filmine hasret kaldı. Uzun yıllar gösterime girmeyen tüm dünyanın hasret kaldığı çizgi film bir oyun ile geçen yaz aylarında piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ardı ardına kırılan rekorlar ile birlikte 2016 yılını kapatan Pokemon Go yeni bir rekor daha kırdı. 2016’nın yaz aylarının vazgeçilmez oyunu olan Pokemon Go oyununun başarısı 2017’de de devam ediyor.

Arttırılmış gerçeklik içeren oyunlar arasında ön plana çıkan Pokemon Go Niantic şirketi tarafından geliştirilerek piyasaya sürülmüştü. 950 milyon dolar elde ederek 2016 yılını kapatan oyun liderlik tahtına yerleşti. Mobil oyunları ele aldığımız da daha önce de bu rakama ulaşan oyunlar bulunsa da bu kadar kısa zaman içinde bu hâsılata ulaşan başka bir oyun bulunmuyor.

5 Temmuz tarihinde yetkililerce duyurulan ve pazara giriş yapan oyun 110 günde bu başarıya ulaştı. Daha önceden yaklaşık 250 günlük bir süre ile başarıyı yakalayan Candy Crush Saga’nın rekorunu da büyük bir farkla geçti.

Hem hareketi hem de eğlenceyi içeren oyun son verilere göre 500 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Oyun hareketliliği de beraberinde getirirken dünya çapında oyuncular toplam da 8.7 kilometre yürüyüş yapmış durumda. Oyun farklı tarzı arttırılmış gerçekliği sayesinde bir süre daha zirvede ki yerini koruyacak gibi duruyor.