PS4 Oyunları Telefondan Nasıl Oynanır?

Paylaş!

Oyun dünyasının gözdesi PlayStation 4 oyunları yeni gelen güncelleme ile birlikte artık Android telefonlar üzerinden de oynanabiliyor. Uzun süredir Sony Xperia ve PS vita telefonlarında kullanılabilen özellik artık diğer Android cihazlar tarafından da kullanılabilecek. Oldukça merak edilen ve beklenen ps4 oyunları telefondan nasıl oynanır? Sorunu da bu şekilde çözüme kavuşmuş oldu. PlayStation Remote Play uygulamasının yeni güncellemesi sayesinde artık Android telefon kullanıcıları uzaktan erişim imkânıyla diledikleri PlayStation 4 oyununu oynayabilecekler.

Remote Play İle PS4 Keyfi

PlayStation Remote Play güncellemesi Android telefon kullanıcıları tarafından oldukça büyük bir memnuniyet ile karşılandı. Play Store üzerinde yayınlanan uygulamanın hala birkaç sorunu olsa da temel olarak oyunların oynanabilmesi konusunda başarılı sonuçlar yaratıyor. Kullanıcılar uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak güvenlik kontrolü yaparak uygulamaya gerekli izinleri vermeliler. Ardından PS4’ün ayarlar bölümünden Remote Play bağlantı ayarları bölümünde Remote Play’e izin vermeleri gereken Android kullanıcıları bu işlemin ardından cihazın otomatik olarak kapanmasını kapatmalılar. Bu ayar ise güç seçenekleri bölümünden yapılabiliyor. Bağlantı işlemi öncesi ayarları yapan oyuncular daha sonra eşleştirme adımlarını da gerçekleştirerek istedikleri oyunları oynayabiliyorlar.

Eşleştirme İşlemini Yapın

Remote Play uygulamasını çalıştıran Android kullanıcıları aynı W-Fi ağına bağlı olarak eşleştirme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Genel olarak otomatik yapılan eşleşme zaman zaman kod ile de gerçekleşiyor. Tüm bu işlemleri yapan oyun tutkunları telefonda ps4 keyfini çıkarmaya başlayabilirler.

Kol İle Kontrol Mümkün

Remote Play uygulaması oyun kolları ile doğrudan bağlantı oluşturmayı sağlıyor olsa bile gecikme sorunları nedeniyle oyun keyfine engel olabiliyor. Ancak bu soruna karşı da oyuncular Bluetooth Auto Connect adlı uygulamayı telefonlarına indirerek gecikme problemini de ortadan kaldırabiliyorlar.