iPhone 8 Isınma Sorunu

Paylaş!

Amerikalı teknoloji devi Apple firmasının üretimini gerçekleştirdiği modellerden bir tanesi olan iPhone 8, çıktığı dönemde birçok kişi tarafından tercih edilmiş ve satın alınmıştır. Her akıllı cep telefonunda olduğu gibi iPhone 8 modellerinde de kullanıcıların pek çok şikayet edilecek durum ile karşılaştıkları görülebilir. Bu şikayetlerden bir tanesi iPhone 8 ısınma sorunu olup, bu sorun cihazın çok uzun süre kullanılmasından ya da yazılımsal her hangi bir hatadan kaynaklanabilir.

Kullanıma Ara Verme

iPhone 8 modelini kullanan kişiler için eğer ısınma sorunu çok uzun süreli kullanımdan kaynaklanıyor ise, kullanıcının cihazı kullanmaya ara vermesi ve yeniden normal soğukluğuna gelmesi beklenir. iPhone 8 modelinde cihazın normal sıcaklığı 0 ila 35 derece aralığına göre ayarlanmış olup, kullanıcının uzun süre bir oyun içerisinde kalması ya da sosyal medya uygulamalarında saatlerini geçirmesi cihazın fazla ısınmasına neden olabilir.

Ortam Değiştirme

Akıllı cihazların yüksek sıcaklık olan bir ortamda kendiliğinden ısınması ile soğuk bir ortamda kasa kısımlarının soğuması gibi bir özellikleri bulunur. Bu özellikler iPhone 8 cihazının da sıcak bir ortamda yer alındığı takdirde doğal olarak ısınmasına neden olabilir. Bu durum ile karşılaşıldığı zaman bu ortamdan daha soğuk bir ortama geçilerek cihazın yeniden eski haline gelmesi sağlanabilir. iPhone 8 modelini kullanan kişilerin ortam sıcaklığını değiştirerek bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilmeleri mümkün olur.

Kullanılmayan Uygulamaların Kapatılması

iPhone 8 cihazının ısınma sorununu oluşturmasındaki bir neden olarak bilinen kullanılmayan uygulamalar, cihazın arka planda aktif bir şekilde çalışmasına neden olurlar. Bu durum da başka bir uygulama açıldığı zaman cihazın haddinden fazla ısınması gibi bir sorunun ortaya çıkmasını sağlar. Kullanılmayan uygulamaların kapatılabilmesi için, cihazda yer alan ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapıldığında konum hizmetleri alanına giriş yapılması gerekir. Burada uyku halinde olan uygulamaların kapatılması, cihazda yalnızca kullanıcının açtığı uygulamanın çalışmasına yardımcı olur. Aşırı ısınma durumunun hangi uygulamadan kaynaklı olduğunun bulunması halinde, uygulamanın cihazdan kaldırılması da bu sorunun çözümlerinden bir tanesi olarak denenebilir.