Samsung Türkiye iPhone İle Tweet Attı

Paylaş!

Samsung Türkiye iPhone İle Tweet Attı. Geçtiğimiz günlerde Nijerya’da yaşanan ve oldukça konuşulan Samsung sosyal medya hesabının iPhone üzerinden tweet atması olayı ülkemizde de gerçekleşti. Nijerya resmi Samsung hesabı Samsung Note9 reklamını iPhone telefon ile paylaşınca ortalık karışmıştı. Alay konusu olan ve oldukça dalga geçilen Samsung aradan yalnızca 3 gün geçmişken Türkiye’de de aynı elem dalgınlığın kurbanı oldu.

Bir QLED TV tanıtım paylaşımı yollayan Samsung Türkiye hesabı bu paylaşımı iPhone üzerinden gerçekleştirince ortalık birbirine girdi. Bu kadar kısa sürede iki resmi hesabın birden bu tarz hatalar yapması kullanıcılar tarafından tiye alındı. Oldukça eğlenceli geri dönüşlere imza atan Türkiye Samsung hesabının iPhone ile paylaşımı kaldırılış hızı ile de dikkat çekti. Işık hızı ile paylaşımı kaldırarak konuyu yok etmeye çalışan Samsung Türkiye hesabı internet dünyasının anında yakalayan gözlerinden kaçamadı ve herkes tarafından fark edilen durum eğlenceli bir hal aldı.

Tweet Işık Hızı İle Kaldırıldı

Samsung Türkiye hesabı üzerinde paylaşılan ve sosyal medyada alay konusu olan iPhone İle Samsung reklamı paylaşımı şu anda Twitter üzerinde görülemiyor. Zira firma çalışanları yaptıkları hatayı fark ettikleri anda ışık hızı ile paylaşımı kaldırdılar. Ancak henüz 3 gün önce Nijerya’da yapılan hatanın ülkemizde de yapılmış olması oldukça dikkat çekti. Yalnızca 3 gün ara ile iki kez üst üste pot kıran Samsung çalışanları her iki durumda da benzer çözümler ile olayı yatıştırmaya çalışsa da hızlıca yayılan olaylar sosyal medyada büyük alay konusu oldu. Resmi hesaplar yaptıkları hatayı oldukça hızlı bir şekilde fark etti ancak sosyal medyanın olayı fark etmesi nedeni ile hata herkes tarafından anlaşıldı.

Samsung İle Alay Edildi

Nijerya’da yapılan Note9 tanıtımında iPhone ile paylaşım yapılması Samsung’un bir süreliğine sosyal medyanın alay ettiği konu haline getirdi. Ancak bu konu kadar ilginç olan aradan yalnızca 3 gün geçmeden Samsung Türkiye’nin de aynı hatayı gerçekleştirerek Nijerya’dan sonra sosyal medyada yeni gündem konusu olması. Paylaşılan TV reklamı yapılan hata nedeni ile oldukça dikkat çekici hale geldi.