Snapchat Kodu Nereden Alınır?

Paylaş!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından başında Snapchat gelmektedir. Snapchat diğer sosyal medyalardan biraz farklıdır ve burada paylaşılan fotoğraflar sadece 1 gün kalıp sonra kaybolmaktadır. Ayrıca arkadaşlarınızı da fotoğraf gönderme imkanı vardır ve bu fotoğraflar en fazla 10 saniye görünmektedir. Eğer karşı taraf ekran fotoğrafını alırsa bunun bildirimi size gelmektedir. Snapchat’te her kullanıcının kendine ait bir kodu bulunmaktadır ve tıpkı parmak izi gibidir. Bu makalede Snapchat kodu nereden alınır? sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Bu kodu almanıza gerek yoktur Snapchat her kullanıcısına otomatik olarak bu kodu vermektedir.

Snapchat Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Snapchat kodu sayılardan oluşan bir kod değildir. Karekod’a benzer şekilde bir sistemi vardır ve profil kısmına girdiğinizde üst tarafta karşınıza çıkan resim sizin Snapchat kodunuzu oluşturmaktadır. Eğer bir kişiyi Snapchat profilinize eklemek isterseniz bu kodu kameraya göstermeniz yeterlidir. Kod sahibi olan kişinin hesabı otomatik olarak açılır. Bu nedenle büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Her kullanıcının kodu farklılık göstermektedir. Bu sayede oluşabilecek karışıklılıklar engelmiş olmaktadır.

Snapchat’teki Fotoğrafları Kaydedebilir miyim?

Eğer fotoğraflar size ait ise fotoğraflar anılar kısmında kayıtlı bir şekilde kalmaktadır. Veya ekran fotoğrafını çekerek hızlıca kaydetmeniz mümkün. Fakat başka kişinin fotolarını almak istiyorsan bunu gizli bir biçimde yapmanın imkanı yoktur. Eğer başkasının fotoğraflarının ekran fotosunu alırsanız karşı tarafa fotoğrafları aldığınızın bildirimi gitmektedir. Bu bildirimin gitmesini istemiyorsanız almak istediğiniz fotoğrafı açıp başka bir telefonla ekranın fotoğrafını çekerek karşı taraftan habersiz bir biçimde fotoğrafları kaydedebilirsiniz. Bu yöntemde fotoğrafların görüntü kalitesi biraz düşük olmaktadır.

Snapchat Kodu Kullanarak Takipçi Kazanmak Mümkün mü?

Mümkün olabilir fakat sahip olduğunuz kodu insanlara göndererek onların hesabını takip etmesini sağlamanız gerekmektedir. Eğer sizin kodunuz farklı hesaplar tarafından okutulur ve takip edilirse kısa sürede fazla sayıda takipçiye sahip olabilirsiniz. Snapchat’te takipçi kazanmak diğer sosyal mecralara göre daha zordur. Çünkü diğer sosyal platformlarda sizin paylaşımlarınızı paylaşarak daha fazla kitleye ulaşması mümkün olurken snapchat’te böyle bir şey mümkün değildir. Bir kişi sizin paylaşımlarınızı görmesi için sizin profilinize girmesi zorunludur.