Su Altı Çekim Modu: Huawei Mate 20 Pro

Paylaş!

Su Altı Çekim Modu: Huawei Mate 20 Pro. Piyasada yer alan akıllı telefonlar arasında en iyi kamera özelliklerine sahip olması ile bilinen Huawei Mate 20 Pro modeli, su altında çekim yapabilme özelliğine de sahip. Çinli teknoloji devi Huawei firmasının ürettiği modellerden bir tanesi olan Mate 20 Pro, akıllı telefonlar arasında kamera özellikleri bakımından satın alabileceğiniz kuşkusuz en iyi telefon.

Bununla beraber cihaz içerisinde yer alan ve kamerada bulunan farklı özellikler de mevcut. Bu özelliklerden bir tanesi olan su altı çekim modu büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu mod ile beraber su altında video çekimi ya da fotoğraf çekimi yapabilmeniz mümkün. Telefonla su altında çekim yapmak kullanıcı için heyecan verici bir adım olsa da öncelikle yapılması gereken bazı şeyler var.

Huawei Mate 20 Pro modelinin su altı çekim modunu aktif hale getirdiğinizde cihaz size bir uyarı ekranı verecek. Çıkan uyarıda telefonunuzla su altında çekim yapabilmeniz için markaya ait olan su geçirmez telefon kılıfını taktığınızdan emin olup olmadığınız şeklinde.

Su Altı Çekim Modu Kılıfı

Çinli teknoloji devi markanın su altında çekim yapmak için üretmiş olduğu telefonuna ek olarak su geçirmez telefon kılıfının takılmış olması gerek. Bunun için de bu telefon kılıfının satın alınması lazım. Ancak sadece Çin ülkesinde satılan bu telefon kılıfını Türkiye ve dünyanın her hangi bir yerinde bulunan kişinin getirtebilmesi oldukça zor ve uzun bir süreçtir.

Gerekli talimatların uygulanması ile beraber kullanıcının su altında çekime başlayabilmesi mümkün oluyor. Çekim işlemlerini yaparken ses tuşlarının kullanılması gerekiyor. Ses açma tuşunun fotoğraf çekimi için, ses kısma tuşunun ise video çekimi için kullanıma hazırlanmış olması tek tuşla iki işlem arasında geçiş yapabilme imkanını kullanıcısına sunuyor.

Video kayıt işlemi esnasında ses açma tuşuna basıldığı takdirde kayıt duruyor. Ses kısma tuşuna tekrar basıldığında ise kayıt sonlandırma işlemi gerçekleştiriliyor. Su altında çekim yapabilme imkanını sağlayan bu telefon ile bambaşka bir dünyaya atım atabilirsiniz.