Telefonunuz İçin Uçak Modunun Faydaları

Paylaş!

Telefonlar da bulunan uçak modu, isminden dolayı yanlış bir algıya sahip. Birçok kişi yalnızca uçakta kullanıldığını zannetse de, uçak modu telefonunuz açık olduğu halde hattın kapalı olmasını sağlar ve birçok insan bu yönden bu modu tercih eder. Telefonunuz için uçak modunun faydaları nelerdir ve başka hangi özelliklerinden faydalanabiliriz öğrenelim;

İlk Olarak Şarj Tasarrufu

Uçak modu özelliği telefonunuzun daha seri ve çabuk şarj olmasını sağlamasının yanı sıra, şarj tüketimini en aza indirgeyerek şarj dayanıklılığını arttırıyor ve bu özelliği ile oldukça elverişli bir sistem.

İnternet Ağı Problemleri Oluşmaz

Herhangi bir bağlantı sorunu oluştuğunda telefonunuzu kapatıp açmak yerine uçak moduna alıp ağ sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Çocukların Zarar Görmemesi Adına Uçak Modu

Uçak modunu aktif etmek radyasyon dalgalarını azaltarak daha zararsız bir hale getiriyor. Özellikle telefonlarımızı sık sık kurcalayan çocuklarımız için elverişli bir yöntem zira radyasyonu azalttığı için çocuğunuzun sağlığı riske girmemiş olur. Bunun yanı sıra telefon uçak modunda iken hat pasif bir konumda olduğu için çocuğunuz yanlış bir arama yapamaz.

Mesajı Alan Tarafa Bildirim Gitmez

Facebook ve diğer sosyal uygulamalarda okunan mesajların bildiriminin karşı tarafa iletildiğini birçok kişi biliyor, hatta bazıları bu durumdan rahatsız. Eğer gelen bir mesajı okumaya başlamadan önce telefonunuzu uçak moduna alırsanız, mesajı açtığınızda karşı tarafa herhangi bir bildirim ulaşmaz. Uçak modunun sağlamış olduğu bu yöntem bazı uygulamalarda çalışmayabilir, fakat birçok yazılım da aktif bir şekilde çalışır.

Bunların yanı sıra uçağa binerken uçak moduna almamak uçağın bazı bileşen sistemlerine zarar verdiği için uçuş esnasında sorunlar oluşabiliyor. Bu yüzden uçak seyahati yapanlar muhakkak telefonlarının uçak modu özelliğini aktif etmeleri gerekiyor.