Tesla’nın Model 3’ü

Paylaş!

Tesla’nın Model 3’ü.Geçtiğimiz iki yıldır krizlerden başını alamayan Tesla, üretiminde birçok sorun yaşadığı Model 3’ü en sonunda satışa çıkarabildi. Şirket, aracı kalitesinin çok altında bir fiyatla satmaya başladı. Aracın ABD’de satılan araçlarla kıyaslandığında oldukça ucuz bir fiyata 35 bin dolara satılıyor.

Araç Piyasasında Yerini Aldı

Model 3 üretiminin aksaması firmayı krize sokmuş ve siparişlerin teslim edilememesine yol açmıştı. Elon Musk, Model 3 için Haziran 2018’i hedef göstermiş ancak üretim aksayınca kendisi dahi fabrikada çalışmaya başlamıştı. Sonunda Tesla aracı satışa sundu. Standart Model 3, bir kez batarya dolumuyla maksimum 350 kilometre yol yapabiliyor.

Araç güvenlik ve sağlamlık yönünden de tam puan alıyor. Model 3 Standard Range Plus satın almak isteyenler için araç menzili 396 kilometreye çıkıyor. Standart modelin üzerine %6 fazla para ödeyerek, %9 oranında daha yüksek performansa kavuşmak mümkün.

ABD’de yaşayanlar, otomobili, satın alma uygulamasından 1 dakikada satın alınıyor. Firma, bu hizmeti yakında tüm dünyanın kullanılabileceğini söylüyor. Firma, aracın satışlarında patlama bekliyor.