Turkcell İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Geçtiğimiz yılların sonlarına doğru bizleri harika bir özellikle karşıladı. Hotspot yani diğer adıyla, İnternet bağlantılarının kişisel erişim noktası olan bu özellik, başka cihazlarla kullanılan İnternet paylaşımında ücretlenecekti. Ancak Turkcell operatörü bu konuda ilgili bir açıklama yaparak konuya bir açıklık getirmiştir. Turkcell, Hızlı Giriş yardımıyla kullanıcı kitlenin giriş yapması ve Güvenli İnternet Paylaşımı servisini tercih eden tüm abonelerine, bu özellik için hiçbir şekilde ücret talep etmeyeceğini açıklamıştır. 15 Ocak 2019 itibariyle Turkcell Hızlı Giriş ile diğer mobil cihazlara İnternet paylaşımı hizmeti sağladı. Eğer sizinde Turkcell hattınız varsa ve akıllı bir mobil cihaz kullanıyorsanız, başka cihazlar arası İnternet’i rahatlıkla ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz. Peki, Turkcell İnternet paylaşımı Nasıl Yapılır?

Turkcell Hızlı Giriş ile İnternet Paylaşımı

Peki, Turkcell hızlı giriş ile İnternet paylaşımı nasıl yapılır? Turkcell Hızlı Giriş yardımıyla İnternet paylaşımı işlemi için ilk olarak yapmanız gereken, mobil akıllı cihazınızın kişisel erişim veya mobil erişim noktası olan Hotspot özelliğini açmanız gerekmektedir Ardından bu ağ ile bağlantınızı gerçekleştirin.

Bağlantı kurulumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, kısa süre içerisinde Turkcell operatöründen size, Güvenli İnternet Paylaşımı için Hızlı Giriş yapmanızı talep edecek olan ve içerisinde adres bulunduran bir sms düşecektir. Mesajda size ayrıca link gelecektir.

Bu link yardımıyla İnternet tarayıcınız üzerinden, Hızlı Giriş yapacağınız sayfaya erişebilirsiniz. Ardından sayfada bulunan kutucuk kısmına cep telefon numaranızı yazarak, Giriş tuşuna tıklayabilirsiniz. Bundan sonra ki süreçte karşınıza 2 farklı durum çıkabilir.

Şöyle ki, Turkcell Menü özellikli bir SIM kart kullanıyorsanız, karşınıza doğrudan Hızlı Giriş Onay sayfası gelecektir. Burada onayla seçeneğine tıklayarak onaylayabilirsiniz.

Turkcell Hızlı Giriş Yaparken Hata

Hızlı Giriş işlemini gerçekleştiremezseniz hesabınıza 2 GB’lık paket tanımlanamaz. Bu paketin ücreti 9 TL’dir. Giriş yapma konusunda sorun yaşayan kullanıcılar, her ay 2 GB’lık Hotspot paketini 9 TL’ye alabilir. Hatta otomatik olarak tanımlayabilirsiniz. Paket bitimi doğrultusunda, ekstra ücret alınmadan rahatlıkla paketiniz yenilenmektedir. Eğer sizde bu özellikten faydalanmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz özellikleri uygulayarak rahatlıkla yapabilirsiniz.