Türkcell’de Yenilikler Bitmiyor

Paylaş!

Türkcell’de Yenilikler Bitmiyor.Türkcell, İspanya’da yapılan Mobil Dünya Kongresinde yaptığı yenilikler hakkında teker teker açıklama yaptı. Yerli baz istasyonları üretimi yapan Ulak Haberleşme ile anlaşma yapan Türkcell’in yaptığı anlaşmanın detaylarını sizler için açıklıyoruz.

Teknoloji Üretimi

Mobil ağlardaki değişime yönelik yerli ve milli baz istasyonlarını kullanacak olan Türkcell’in Ulak haberleşme ile anlaşma yapması Barselona’da Mobil Dünya Kongresi’nde duyuruldu. Anlaşmada Turkcell’in önümüzdeki 4 yıl boyunca 2650 adet Ulak baz istasyonuyla hizmet sunacağı yer alıyor. Türkiye’nin kuzeyinden başlanacak olan baz istasyonu kurulumu zaman içinde Türkiye’nin tüm alanlarını kapsayacak.

Yerli Baz İstasyonu

Yapılan anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Cahit Turhan, yapılan bu anlaşmanın teknolojik ve ekonomik olarak çok önemli olduğunu ancak asıl önemli noktanın siber güvenlik açısından olduğunu söyledi. 5G teknolojisine sahip Ulak baz istasyonlarının yaygınlaşması konusunun öncelikle 4.5 G istasyonlarının çoğalmasıyla olacağını vurguladı. Türkcell’in yaptığı bu yeniliği diğer operatörlerin de gerçekleştirmesini temenni ediyoruz dedi. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ise “5G teknolojisinde söz sahibi olmanın artılarını kısa bir süre içinde yaşamaya başlayacağız. Yalnızca teknolojiyi kullanan taraf değil üreten taraf olacağız. Türk mühendislerimize güveniyoruz” açıklamasını yaptı.