Telefondan Ses Gelmiyor Sorunun Çözümü

Paylaş!

Telefondan Ses Gelmiyor Sorunun Çözümü bu yazıda sizlerle. Telefonumdan neden ses gelmiyor sorunu yaşadığınız zaman ilk önce yapmanız gereken telefonunuzun hoparlör kısmını bir bant yardımı ile dikkatli bir şekilde temizlemenizi tavsiye ederiz. Hoparlör kısmında çeşitli nedenlerle toz birikmesi sesin karşı tarafa iletilmesine engel olabilmekte.

Son dönem akıllı telefonlarda ani olarak sesin karşı tarafa gitmemesi yada sesin gelmemesi ile ilgili bir sorun yaşamaya başladıysanız eğer oluşan bu ses sorunu genel olarak yazılım kaynaklıdır. Bu durumu öncelikle bir kulaklık takarak veya telefonunuzu bir hoparlör yardımıyla sesin gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekiyor.

Cihazı Açıp Kapatmak

Tüm bunları yaptıktan sonra ses sorunu hala devam ediyor ise telefonunuzu kapatıp bir süre bekledikten sonra yeniden açmayı deneyin. Telefonu kapatıp tekrar başlatmak ses sorununuzu çözmede etkili oluyor.

Cihazınızdan kulaklığı çıkarttınız fakat ekranınızda hala kulaklık takılıymış gibi gözüküyor ise bu durumda yine ilk olarak yapacağınız işlem telefonunuzu kapatıp bir süre bekledikten sonra yeniden başlatmak olacaktır.

Akıllı telefonunuz kendi kendine sessize alıyorsa bunun tek sebebi yazılım ile alakalı bir tür sorun olmasından kaynaklanması büyük ihtimaldir. Bu durumda akıllı telefonunuzun yedeğini almanızı, telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekiyor. Bu aşamaları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra telefondan ses gelmiyor sorunun çözümü yüksek ihtimal hallolacaktır.

Telefonunuzdan Az Ses Sorunu Çözümü

Öncelikle cihazınızın ses ayarlarında emin olmalısınız. Telefonunuz ile görüşme esnasında sesin az gelmesi sorunu da en çok şikâyet edilen sorunların başında geliyor. Telefondan az ses gelme sorunu en büyük sebebi ise muhtemelen telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamalardan herhangi biri olma olasılığı yüksek ihtimaldir.

Cihazınızda ki uygulamaları kontrol ederek ses sorunu yaşatabilecek bir uygulama var mı yok mu tespit edip o uygulamayı silmeniz sorununuzu halledebilir. Android telefonlarınız da parazit giderici bir özellik bulunur.

Ayarlar kısmına giderek bu özelliğiniz açıksa devre dışı bırakın ve ses biraz daha yükselecektir fakat bunla beraber ortam seslerinin karışmasından dolayı cihazın ses kalitesinde düşüklük yaşamanızda ihtimaldir. Telefonunuzda sesin az gelip gitmesi sorununun bir diğer nedeni ise telefonunuzu root etmiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.