Uber Drone Devrimine Hazırlanıyor

Paylaş!

Uber Drone Devrimine Hazırlanıyor. Dünya üzerinde son zamanların en başarılı firmaları arasında yer alan Uber hakkında yeni bir söylenti ortaya çıkmaya başladı. Drone aracılığı ile yemek dağıtımı yapmayı hayal eden Uber firmasının bu isteği bir süredir biliniyordu. Bu konuda haber yapan Wall Street Journal yaptığı haberde Drone teknolojisinin yemek dağıtımı alanında kullanılması 2021 yılı itibari ile beraber Uber sayesinde mümkün olacak şeklindeydi. Haberin çıkış noktası ise Uber tarafından web sitesinde paylaşıma sunulan Drone yöneticisi aranıyor ilanı oldu. Oldukça dikkat çeken ilan sonrası, Drone ile yemek projesini de hemen akıllara getirdi.

Drone İle Dağıtım Aylardır Konuşuluyor

Uzunca bir süredir Drone ile dağıtım yapmak konusunda isteklerinin olduğunu dile getiriyordu. Uberin en yetkili ağzı olan CEO Dara Khosrowshahi açıklamalarında, Drone teknolojisi ile dağıtım yapmak konusunda hizmet sunacaklarından uzun süredir bahsediyordu. Teslimat süresinin yalnızca beş dakika olacağını ileri süren Dara Khosrowshahi Uber firmasının bir taşıma merkezi olması gerektiğini belirtti. Drone teknolojisi sonrası özellikle yemek dağıtım firmalarının nereye yöneleceği merak ediliyor.

Uber Bu İşin Merkezi Olmalı

Henüz oldukça ilkel bir seviyede görünen taşımacılık amaçlı Drone mekanik ve teknolojik gelişmelere ihtiyaç duyuyor ve uzmanlar tarafından belirtilen görüşlerde bu sürecin 2021 yılında tamamlanacağı ve Drone ile dağıtım projesinin taşımacılık alanında oldukça önemli bir yenilik olacağı öngörülüyor. Öte yandan Drone ile yemek dağıtım fikrinin yaygınlaşması durumunda zincir marketlerinde bu yenilik konusunda kayıtsız kalmayacakları öngörüsü hakim görüş olarak görünüyor. Dara Khosrowshahi Uber firmasının sadece otomobiller ile ilgilenen bir şirket olarak görülmesinin son derece yanlış olduğunu belirterek taşımacılık konularında Uber bir merkez görevi görebilir ve gelişmiş teknolojiye sahip akıllı Drone ile bu işlemleri çok daha hızlı yapabiliriz şeklinde görüşlerini belirtti. Öte yandan taşımacılık hakkında fikirlerini dile getirirken, şehirde uçarak evlere ulaşan ve insanların severek tükettiği hamburgerlere ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılamakta tam olarak Uber Drone teknolojisinin görevi, Drone ile her şey çok daha hızlı olacak şeklindeki açıklamaları ile oldukça dikkat çekti.