Youtube Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Paylaş!

Youtube video izleme ve paylaşma platformu içerisinde son 5 yıldır yerini açık ara ilerletmeyi başarmıştır. Bunu yanı sıra bazı sorunlarda meydana çıkmaktadır. Bu sorunlardan biriside Youtube Donma Sorunu Nasıl Çözülür? olmuştur. Video izlemek ve indirmek isteyen kullanıcılar bazı sorunlar ile karşılaşmaktadırlar. Bu sorunlar daha çok İnternet bağlantısını kalitesi ve hızından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar zaman zaman da bilgisayarın donanımı veya yazılımında kaynaklı olarak ta ortaya çıkmaktadır.

Donma Sorununun Çözümü

Sorunun sebebine bağlı olarak meydana çıkan donmaların düzeltilmesi mümkündür. Öncelikli olarak İnternet bağlantısı kalitesinde kullanıcılardan kaynaklanmayan sebepler bulunuyor ise İnternet sağlayıcı ile irtibata geçilip sorunun çözülerek daha hızlı ve kaliteli bir bağlantıya sahip olunmalıdır. Bunun dışında kaynaklanmakta olan donma sorunlarında ise Youtube ayarlarına girilerek videonun kalitesini düşürülmesi gerekmektedir. Yavaş bağlantılar ile verilerin yüklenmesi çok uzun bir zamanda gerçekleştiğinden kullanıcıların videoların sağ alt tarafında bulunan ayarlar butonuna basarak açılan seçenekler içerisinde yer alan en yüksek ve hızlı video yükleme becerisini ortaya koyabilme seçeneğini işaretleyebilirler

İnternet Tarayıcıları ve Eklentilerinin Güncel Olarak Tutulması

Videoların donmasına sebep olan bir diğer etken ise yazılım ve donanımlara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlardır. Bilgisayar çok yüksek çözünürlüğe sahip videoları açma konusunda kaynaklanan problemlerin bütün videolara etki etmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların izlemek istedikleri Youtube videolarının donması gibi bir problemle yaşamak istemiyor iseler Youtube programını en güncel versiyonda tutmaları gerekmektedir. Bilgisayarınızın İnternet tarayıcısından görüntülenebilen ‘ meraklısı için istatistikler’ bölümüne girerek videoların yüklenmesinde nasıl değişiklikler olduğu görüntüleyebilirsiniz. Sorunu çözemediyseniz bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu yöntem ne kadar da basit görünse de bazen sorunu kökten çözebilmektedir.