Volkswagen Buggy’i Diriltiyor

Paylaş!

Volkswagen Buggy’i Diriltiyor.Dünya otomobil devlerinden bir tanesi olan Volkswagen ikonik modellerinden bir tanesi olan Meyers Manx Buggy’yi elektrikli olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

2019 Cenevre’de Görücüye Çıktı

Meyers Manx Buggy 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda meraklıları ile buluşan ve yeni ad ID Buggy olan konsept otomobil, Volkswagen firmasının elektrikli otomobil pazarındaki iddialı tavrını ortaya koyuyor. Elektrikli olan aracın en büyük özelliklerinden bir tanesi de parçalarının Lego gibi takılıp çıkarılabiliyor olması.

İki koltuklu olarak üretilen elektrikli olan bu otomobil 1964 – 1971 yılların arasında satılan orijinal modelinin ruhundan büyük izler taşıyor.

Özellikleri

Büyükbabasının birçok özelliğini taşısa da Yeni Buggy (ID Buggy) birçok yeni özelliğe sahip. Araç üzerinde çatı ya da kapı kullanmayan tasarımcılar, aracın üzerini kapatmak için (güneş ya da yağmurdan korunmak için) bir örtü kullanmışlar.

18 inç ölçülerindeki alaşımlı jantlara sahip olan araç, bu tekerlekler sayesinde kuma batmadan ilerliyor.

Aracın arka kısmında yer alan elektrikli motor 62 kWh2’lik lityum iyon bataryadan güç alıyor. 201 hp gücündeki motor 100 km hıza 7.2 saniyede ulaşıyor. Araç 250 km menzile sahip.