WhatsApp Çıkartmaları Yenilendi

Paylaş!

WhatsApp Çıkartmaları Yenilendi. Akıllı telefonlarının kullanımının yaygınlaşması WhatsApp kullanımını da yaygınlaşmıştır. Kolay bir şekilde hem mesaj hem resim, video hem de çeşitli emojiler atmayı sağlar. Bu nedenle uygulama üretildiği andan itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Uygulamaya zaman zaman küçük güncellemeler yapılsa da bu güncellemeler hem Android hem de IOS için eş zamanlı olarak yüklenmiyor. Bazen IOS kullanıcılarının gönderdiği emojileri Android kullanıcıları görüntüleyemiyor. Buna bir son vermek adına uygulama yakın zamanda güncellendi. Bu sayede hem Android hem de IOS kullanıcıları aynı emojileri görebilecek. Bunların yanında iki farklı işletim sisteminde de görülebilecek yeni çıkartmalar kullanılmaya başlayacak.

Hep aynı emojiyi kullanmaktan sıkılmış olan kullanıcılar için güzel bir haber olmuştur. Hem çeşitli çıkartmalar hem de hareketli resimler sayesinde program oldukça gelişmiştir. Uzun zaman boyunca Google cephesinde konuşulan bu güncellemeler Android telefonların 2.18.329 sürümüne beta olarak gelirken, IOS’un 2.18.100 sürümüne beta olarak geldi. Uygulamanın güncel versiyonunu yüklediğiniz zaman sadece birkaç çıkartma görebileceksiniz. Fakat dilediğiniz çıkarmayı marketten indirebileceksiniz. Bu sayede sadece kullanmak istediğiniz çıkartmaları görebileceksiniz. Kullanmadığınız veya kullanmadığınız çıkartmalar profilinizde olmayacak.

Yeni Çıkarmalar Nasıl Kullanılacak?

Güncellenen bu çıkartmalar tıpkı emojilerde olduğu gibi son kullanılanlar kısmında toplanacak. Yani 2 farklı günü gibi olacak. Bir menüde sahip olduğunuz tüm çıkartmalar, diğer menüde ise son kullandığınız çıkartmalar. Bu sayede sık kullandığınız çıkartmalar arasından kolayca göndermek istediğiniz çıkarmayı seçebileceksiniz. Facebook’ta olduğu tarzda çıkartmalar yaratan WhatsApp çok fazla farklı çıkartma üretmiştir. Sizin devamlı gönderdiğiniz çıkartmalar kendi arasında gruplanacak ve kullanımınız oldukça kolay olacaktır.

Şu an beta sürümü ile birçok kişinin kullanmaya başladığı bu güncelleme yakın zamanda tam sürüm olarak hem Android hem de IOS mağazalarında tüm kullanıcılara sunulacak. Beta sürümünde kullanan kullanıcılar çıkartmaların ağırlıklı olarak hayvanlar üzerine olmasına dikkat çekti. Birçok hareketli resimlerle de desteklenmiş olması uzun bir süre boyunca birçok kullanıcı tarafından kullanılacağa benziyor. Emojilerle aynı tarzda bir menüye sahip olması da kullanımını oldukça kolaylaştıracak. Yapılan bu güncelleme sayesinde yakın zamanda GIF özelliğinin de gelmesi bazı kullanıcılar tarafından da istenmeye başlandı.