WhatsApp Durum Videoları Nasıl İndirilir?

Paylaş!

WhatsApp milyonlarca insan tarafından kullanılan bir haberleşme uygulamasıdır. Resim veya durum gibi özellikleri de bulunur. Her geçen gün daha fazla özellik ekleyerek devam eden uygulama son olarak durum özelliği ile akıma ayak uydurma yoluna gitmiştir. Whatsapp tarafından sunulan durum özelliği sayesinde 24 saat içerisinde aktif olarak kalan ve ardından kendini yok eden resim veya videoların paylaşılmasına imkân verilmiştir. Bunun için yapmanız gereken durum sekmesine tıklamak ve paylaşmaktır. Birisi tarafından paylaşılan videoyu ise durum sekmesinden indirmek istemeniz halinde izlemeniz gereken bir yol vardır. WhatsApp durum videoları nasıl indirilir? Sorusunun cevabı oldukça pratiktir.

Durum Videosu İndirme

WhatsApp tarafından paylaşılan herhangi bir videoyu indirmenin en etkili ve kolay yolu ekran görüntüsü almaktır. Screenshot denen bu özellik sayesinde video oynamaya başladığında kayıt devreye girer ve ardından video kaydedilmeye başlanır. Bu sayede uygulama tarafından sunulan bir özellik olmaması sorununun da önüne geçilmiş olur. Çünkü uygulamada herhangi bir indirme özelliği yoktur.

Bir Başka Seçenek Hakkında

Ekran kaydetme özelliği ile uğraşmak istemeyenler için ise uygulamaya eklenmemiş ama uygulanabilir durumda olan bir özellikten faydalanmak önerilir. Android işletim sistemine sahip olanlar için Google Play üzerinden indirilebilen bir uygulama mevcuttur. Story Saver for WhatsApp şeklinde arama yaptıktan sonra telefonunuza kurmanız gerekir. Uygulama çalışmaya başladıktan sonra arzu ettiğiniz resimleri kaydedebilir, videoları da indirebilirsiniz.

Karşıdaki Kişiye Bildirim Gider Mi?

Böyle bir işlem yapmak isteyenlerin sıklıkla sordukları sorulardan bir tanesi videoyu indirirken karşı tarafın bundan haberinin olup olmayacağıdır. Böyle bir olasılık söz konusu değildir. Herhangi bir bilgilendirme veya haber verilmesi olayı bulunmaz. Bu nedenle rahatlıkla istediğiniz videoyu indirebilirsiniz.