AMD Radeon VII Duyuruldu

Paylaş!

AMD Radeon VII Duyuruldu. Tüketici Elektroniği Fuarı’na mobil işlemcilerinin duyurusunu yaparak başlayan AMD firması, dünyanın ilk 7 nm’lik ekran kartı olan Radeon VII’nin duyurusunu gerçekleştirdi. ABD’nin Las Vegas eyaletinde düzenlenen CES 2019 etkinliği kapsamında yeni ürünlerinin tanıtımını yapan AMD firması, gerçekleştirdiği konferans ile beraber tüketicilerin bekledikleri bombayı patlattı.

Taşınabilir akıllı cihazlarında yüksek performansı isteyen ve uzun süredir bu performansı bekleyen oyuncular için özel olarak üretilmiş Radeon VII ile üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerin duyurusu gerçekleştirildi. 7 nm’lik Radeoon VII, AMD CEO’su Lisa Su tarafından yapılan bir konferans ile tanıtıldı. Bu ekran kartının direk GTX 2080 modeline rakip olarak üretildiğini gizlemedi. 1.8 GHz hızı, 16 GB’lık devasa RAM alanı ile cihazlara yerleştirilecek olan bu ekran kartı, önceki amiral gemi üretimleri ile aynı güç tüketimine sahip olacak.

Diğer ekran kartı üretimlerine bakıldığı zaman akıllı cihazlarda çok az miktarda güç üretimi yapması, AMD Radeon VII modelinin yeni cihazlarda da büyük bir avantaj sağlayacağına işaret ediyor.

Hediye Oyunlar

Oyuncular için özel olarak üretilmiş bir kart olduğundan, satın alımı halinde bazı oyunları tüketicilere hediye eden AMD firması fuarın ilgi odağı olmayı başardı. Devil May Cry 5, Tom Clancy’s The Division 2 ve Resident Evil 2 oyunlarını tüketicilere hediye edecek olan firma, bu yeni ekran kartı modelini 2019 yılının başlarında piyasa çıkarmaya hazırlanıyor.

7 Şubat’ta satışa çıkması beklenen AMD Radeon VII modeli kısa bir süreliğine oyun hediyesi ile beraber satışa çıkacak. Bu durum da oyun severlerin şimdiden gözlerini bu ekran kartına çevirmesine neden oldu. AMD firması yeni amiral gemisi olan bu ekran kartına dair fiyat açıklamasını da fuar kapsamında yaptı. 700 dolarlık bir satış fiyatı üzerinden satışa çıkarılacak olan ekran kartı, GTX 2080’nin 800 dolar civarında olmasından kaynaklı olarak tüketicilere avantaj sağlayacak.

Üst seviye oyuncuların şimdiden dikkatini çeken ve Şubat ayının 7’sine işaret ederek çıkış tarihini açıklayan AMD firması, CES 2019 etkinliğinin oyuncular açısından en iyisiydi.